Nagroda MKiDN dla Tomasza Kołodziejczaka

Nagroda MKiDN dla Tomasza Kołodziejczaka
NAGRODA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO DLA TOMASZA KOŁODZIEJCZAKA Z WYDAWNICTWA EGMONT POLSKA!

Tomasz Kołodziejczak, wydawca komiksów dla dzieci i dorosłych w wydawnictwie Egmont Polska, pisarz, scenarzysta komiksowy, publicysta otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Odznaka wręczana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury już od ponad czterdziestu lat. Decyzją Ministra – Bogdana Zdrojewskiego nagroda trafiła do kolejnych przedstawicieli polskiej branży komiksowej, wśród których znalazł się Tomasz Kołodziejczak z Egmont Polska!

Uroczyste odznaczenie nagrodzonych osób odbędzie się 30 czerwca br. o godz. 12.00 na terenie MKiDN (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 15).  Obok Tomasza wśród wyróżnionych znaleźli się Eugenia Szarlota Paweł – Kroll, Wojciech Jama oraz Witold Tkaczyk.

***

Tomasz Kołodziejczak

Pisarz, scenarzysta komiksowy, publicysta, wydawca komiksów dla dzieci i dorosłych w wydawnictwie Egmont Polska. Debiutował w 1985 roku opowiadaniem Kukiełki. Laureat nagrody imienia Janusza Zajdla za powieść Kolory sztandarów. Trzykrotny laureat nagrody „Śląkfa” (za działalność wydawniczą i fanowską). Laureat nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. Jego powieści i opowiadania były tłumaczone na język rosyjski, czeski, litewski. W sierpniu 2010 roku na rynku ukaże się „Czarny Horyzont” –  jego najnowsza powieść ze świata przestawionego w opowiadaniu „Piękna i Graf”, za które otrzymał nominację do nagrody Zajdla w roku 2006.

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.