Sytuacja WN PWN wzbudza zainteresowanie nie tylko w kręgach związanych zawodowo z rynkiem książki. W ostatnim numerze miesięcznika Profit można znaleźć ciekawy tekst, z którego wyłania się mało ciekawy obraz przyszłości wydawnictwa.

Sytuacja WN PWN wzbudza zainteresowanie nie tylko w kręgach związanych zawodowo z rynkiem książki. W ostatnim numerze miesięcznika Profit można znaleźć ciekawy tekst, z którego wyłania się mało ciekawy obraz przyszłości wydawnictwa.

Podtytuł artykułu: Prestiżowe wydawnictwo liczy na cud, który miałby naprawić błędy zarządu nie pozostawia wątpliwości, że brak prostej recepty na poprawę sytuacji, a "lekarstwo" jakim ma być nowy produkt – encyklopedia również jej nie uzdrowi. 

Wyniki finansowe ostatnich trzech lat wskazują, iż firma nadal przynosi straty. W odzyskaniu pozycji ma pomóc publikacja nowej, wielotomowej encyklopedii.

W tekście czytamy: "Przeinwestowaliśmy, przyznają dziś właściciele i menedżerowie Wydawnictwa Naukowego PWN. Ale to nie jest cała prawda o problemach największego polskiego wydawcy encyklopedii i książek naukowych (…). Jeden z dyrektorów PWN, proszący o anonimowość, nie wyklucza, że inwestorzy już chcieliby się wycofać, bo wydawnictwo przynosi straty. Ale jak na razie nie ma chętnego inwestora branżowego, który zainwestowałby w tę firmę – wyjaśnia informator. Przed rejteradą powstrzymuje udziałowców także nadzieja na potencjalne zyski m.in. ze sprzedaży 30-tomowej encyklopedii".

Encyklopedia, której nakład ma wynieść 50 tys. egz. będzie się ukazywać w kolejnych tomach co dwa miesiące aż do 2006 roku. Autorka wyraża wątpliwość czy w  dobie szybkiej informacji starczy ludziom cierpliwości oraz obawę, iż wiele informacji w początkowych tomach może się zdezaktualizować. "Od tego, czy na rynku znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy chętnych, gotowych wydać ponad 3 tys. złotych za komplet 30 tomów i dysponujących metrem wolnego miejsca na półce, będzie zależała sytuacja finansowa PWN w kolejnych latach". 

(KG na podst. Zofia Leśniewska profit)

> Grupa PWN – bilans 2000
> PWN – planowane straty, planowany wzrost przychodów, plany związane z Encyklopedią 30-tomową
> Grupa PWN – obecna struktura

INTERNETOWY RYNEK WYDAWNICZY

W POLSCE

> WYDAWNICTWA   | 
> DYSTRYBUTORZY i HURTOWNIE  |
> KSIĘGARNIE i MEGASTORY  | 
> INSTYTUCJE  |
> BIBLIOTEKI |
> AGENCJE LITERACKIE  |

> PISMA BRANŻOWE  |
> TARGI KSIĄŻKI  |

> POLIGRAFIA (drukarnie, poligrafia, grafika, prepress, DTP, papier)

—————————–

ZAGRANICZNY

bazy adresowe w serwisach, portalach i czasopismach, najważniejsze księgarnie i instytucje, zwiedzamy CPD i BISG

 

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne - linki

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.