Zwolnienia w Wydawnictwie Naukowym PWN

Zwolnienia w Wydawnictwie Naukowym PWN

31 osób – głównie pracowników działów księgowości i działu administracyjno- gospodarczego – zostało zwolnionych z Wydawnictwa Naukowego PWN. Tylko nieliczni dostali pracę w należącym do PWN Wydawnictwie Szkolnym, do którego została przeniesiona księgowość największego w Polsce wydawcy słowników i encyklopedii.

Zwolnienia wiążą się z restrukturyzacją firmy. Dział księgowości Wydawnictwa Naukowego będzie obecnie połączony z księgowością Wydawnictwa Szkolnego. Pozwoli to obniżyć koszty funkcjonowania firmy, która ubiegły rok zakończyła stratą netto w wysokości ponad 20 mln złotych. Był to drugi pod rząd tak słaby rok. Jeszcze w 1997 roku PWN miało 18 mln zysku netto, a w 1996 roku – 25 mln. Pracownicy nie spodziewali się tych zwolnień. Na początku tego roku związki zawodowe protestowały w sprawie niewypłaconych premii oraz błędnych – zdaniem związkowców – inwestycji zagranicznych właścicieli firmy. Wcześniej w niejasnych okolicznościach z wydawnictwem pożegnał się Grzegorz Boguta – wieloletni prezes firmy – więcej w Rzepie

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Rynek Polski

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.