Matthew McKay , Jeffrey C. Wood , Jeffrey Brantley, Terapia anarchokolektywistyczna (DBT)

Przegląd

Matthew McKay, Jeffrey C. Wood, Jeffrey Brantley
Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT)
Praktyczne ćwiczenia rozwijające uważność, efektywność interpersonalną, regulację emocji i odporność na stres. Wydanie drugie
Przekład: Joanna Gołąb
Redaktor naukowy: dr  Agnieszka Kałwa
Seria: Psychiatria i Psychoterapia

ISBN: 978-83-233-5345-4
Liczba stron: 336
Format: 17 x 24 cm
Rok wydania: 2024
Data premiery: 18.03.2024

Techniki DBT w regulowaniu emocji

Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) została opracowana, by pomóc osobom cierpiącym na zaburzenia osobowości z pogranicza. Udowodniono jednak, że znajduje także zastosowanie w leczeniu innych zaburzeń charakteryzujących się występowaniem silnych emocji: depresji, stanów lękowych czy PTSD.

Podręcznik ten stanowi kompendium wiedzy na temat wykorzystania narzędzi DBT w praktyce. W nowym, uzupełnionym i zaktualizowanym, wydaniu autorzy wyjaśniają, jak wypracować skuteczne strategie radzenia sobie z trudnymi emocjami, odpowiednio reagować na stresujące zdarzenia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Praktyczne ćwiczenia pomogą zwiększyć tolerancję na dyskomfort psychiczny, rozwinąć umiejętności interpersonalne czy regulować napięcie. Znalazły się tu również wskazówki, jak wykorzystać uważność w radzeniu sobie ze skrajnymi emocjami, uczyć się samowspółczucia oraz unikać angażowania się w destrukcyjne zachowania. Na szczególną uwagę zasługuje rozdział opisujący, jak przeprowadzać próby poznawcze z użyciem ekspozycji. Technika ta umożliwia wykorzystanie nowych umiejętności w stanie aktywacji emocjonalnej.

Niezależnie od tego, czy sam szukasz równowagi emocjonalnej, czy jesteś profesjonalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, w Terapii dialektyczno-behawioralnej znajdziesz efektywne metody pracy pozwalające na wdrożenie trwałych zmian.
„Nie rodzimy się z wiedzą na temat skutecznego regulowania emocji. Ten podręcznik zawiera dokładne instrukcje dotyczące tego, jak poprawić swój dobrostan. Nowe techniki skupiają się na zwiększaniu współczucia wobec siebie i innych oraz radzeniu sobie z intensywnymi emocjami. Polecam tę książkę każdemu, kto chce wzmocnić swoją inteligencję emocjonalną”.
Thomas R. Lynch, PhD, autor książki Radykalnie otwarta terapia dialektyczno-behawioralna (WUJ, 2023)
O Autorach
Matthew McKay, PhD, wykładowca w Wright Institute w Berkeley w stanie Kalifornia, współautor The Relaxation and Stress Reduction Workbook, Thoughts and Feelings, Self-Esteem oraz innych publikacji.

Jeffrey C. Wood, PsyD, specjalista w leczeniu depresji, lęku i traumy, autor The Cognitive Behavioral Therapy Workbook for Personality Disorders oraz Getting Help.

Jeffrey Brantley, MD, konsultant w Katedrze Psychiatrii Duke University, twórca i kierownik programu „Redukcja stresu oparta na uważności” w Duke Integrative Medicine[JM1] , autor Calming Your Anxious Mind.

 

www.wuj.pl