Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont lipiec – cz.2

Przegląd

Premiery 26 lipca 2023 r.

 

 

 

Świat Akwilonu. Orki i gobliny – Turuk, tom 1
Scenariusz: Jean-Luc Istin
Rysunki: Diogo Saito
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6664-6
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

„Orki i gobliny” to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Magowie”, jest umieszczona w krainie Arranii.
Ork Turuk budzi się w środku ludzkiego miasta, ale dokoła nie widzi żywej duszy. Co gorsza nie pamięta, jak się tam znalazł… Szybko się okazuje, że to dopiero początek jego kłopotów. Na szczęście Turuk nie zapomniał, jak się walczy o życie, bo bez tej umiejętności bardzo szybko straciłby głowę w przerażającym mieście potworów!
„Świat Akwilonu” wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.
W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Świat Akwilonu.
Elfy – Biały Elf o czarnym sercu, tom 3
Scenariusz: Olivier Peru
Rysunki: Stéphane Bileau
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6653-0
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Trzeci tom serii poświęconej pradawnym elfom z Akwilonu – świata magii, potworów i demonów. Tropiciele z plemienia Białych Elfów od stu lat podążają śladem białego smoka. Przemierzają terytoria ludzi i orków, będąc świadkami, jak niegdyś pełne cudów Ziemie Arrana coraz bardziej pogrążają się w barbarzyństwie. Dlaczego dwóm elfom tak bardzo zależy na schwytaniu istoty pamiętającej epokę stworzenia świata?
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru (serie fantasy „Mjöllnir” i „Shaman”, cykl ezoteryczny „In Nomine”) oraz rysownik Stéphane Bileau znany w Polsce z opowieści fantasy w realiach arturiańskich „W poszukiwaniu Graala”. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

Star Trek. Miasto na skraju wieczności
Scenariusz: Scott Tipton, David Tipton
Rysunki: J.K. Woodward
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6153-5
Język oryginału: angielski
Seria: Star Trek
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Kolejna komiksowa gratka dla fanów serialu Star Trek! Tym razem przedstawiamy opowieść opartą na oryginalnym scenariuszu Harlana Ellisona do 28 odcinka pierwszej serii serialu „Star Trek”. „Miasto na skraju wieczności” to ilustrowana, wierna adaptacja znanej, uhonorowanej przez Amerykańską Gildię Scenarzystów nagrodą dla najlepszego scenariusza sztuki telewizyjnej do serialu „Star Trek” pod tym samym tytułem. Na potrzeby serialu scenariusz ten został znacznie zmodyfikowany, jednak oryginalna wersja uznawana jest za arcydzieło fikcji spekulatywnej i doskonałe przedstawienie ludzkości ze wszystkimi zaletami i wadami. Komiksową adaptację tej opowieści przygotowali znani z poprzednich albumów serii „Star Trek” scenarzyści Scott i David Tiptonowie oraz ilustrator J.K. Woodward.
Album zawiera zeszyty „Star Trek: Harlan Ellison’s The City on the Edge of Forever The Original Teleplay” #1–5, a także wstęp i posłowie Harlana Ellisona.

Czarny Młot. Odrodzenie, część druga, tom 6
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Malachi Ward, Matthew Sheean, Rich Tommaso
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron
Format: 170×260
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5474-2
Język oryginału: angielski
Seria: Czarny Młot
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Druga część opowieści o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City.
Wielowymiarowy koszmar sieje spustoszenie. Aby położyć kres temu szaleństwu, Czarny Młot łączy siły ze Skulldiggerem. Czy pomoc superbohatera, który do tej pory zajmował się zwykłymi bandytami, okaże się przydatna w obliczu tak ogromnego zagrożenia? Do akcji włączy się też genialny naukowiec badający Parastrefę. Ponownie pojawi się też Pułkownik Weird, ale po tym mającym w głowie jeden wielki chaos podróżniku kosmicznym nie wiadomo, czego się spodziewać…
Autorem scenariusza serii jest gwiazda amerykańskiego komiksu Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki stworzyli Malachi Ward i Matthew Sheean (którzy wcześniej wspólnie narysowali komiksy „Ancestor” i „Expansion”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii
Black Hammer: Reborn #5–8 wydawnictwa Dark Horse Comics.

 

Uniwersum DC.
Batman: Detective Comics – Stan strachu, tom 2
Scenariusz: Marico Tamaki
Rysunki: Dan Mora
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 296 stron
Format: 167×255
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-6501-4
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom serii „Detective Comics” ukazującej się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Gotham pogrąża się w Stanie strachu! Wendeta Wortha przeciwko Bruce’owi Wayne’owi uwalnia zło, którego ani on, ani złoczyńcy z ławy przysięgłych nie mogą kontrolować! Bezpieczeństwo mieszkańców Gotham wisi na włosku, gdy Batman traci nad sobą kontrolę. Czy Huntress będzie musiała interweniować, zanim Mroczny Rycerz przysporzy złej sławy zamaskowanym obrońcom prawa?
Gdy na ulicach miasta dochodzi do niespotykanych dotąd zjawisk, a na życie nowego burmistrza czyhają zamachowcy, sytuację opanować może tylko jeden bohater – ten, którego burmistrz Nakano zobowiązał się wygnać z Gotham: Batman! Czy dwóch wrogów odłoży na bok dzielące ich różnice i uratuje miasto, zanim będzie za późno?
Mimo że budynek Azylu Arkham został zniszczony, strach przed instytucją pozostał – a teraz ponownie się wzmaga, ponieważ w centrum miasta rośnie nowy budynek – Wieża Arkham. Skoro sam Mroczny Rycerz się boi, czy jest jeszcze nadzieja dla mieszkańców Gotham?
Kontynuacja cenionej przez krytyków serii autorstwa Mariko Tamaki („Wonder Woman”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”), z efektownymi grafikami Dana Mory („Raz i na zawsze”, „Klaus”, „The Terrifics”), Viktora Bogdanovica („Batman: Arkham Knight”, „Deadshot”) i Davida Laphama („Baśnie”, „Stray Bullets”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1040–1046, „Detective Comics Annual” 2021 oraz „Batman Secret Files: Huntress” #1!

Conan – Wojna węży
Scenariusz: Jim Zub
Rysunki: Scot Eaton, Stephen Segovia, Luca Pizzari, Ig Guara
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6719-3
Język oryginału: angielski
Seria: Conan
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

James Allison wkrótce umrze, ale nie będzie to jego pierwsza śmierć. Dzięki zdolności reinkarnacji ma szansę skontaktować się z czworgiem śmiałków, którzy jako jedyni mogą udaremnić mroczny plan pradawnego wężowego bóstwa: Conanem Barbarzyńcą, Solomonem Kane’em, Mroczną Agnes i… superbohaterem znanym jako Moon Knight. Temu ostatniemu towarzyszy jednak bóg księżyca, Khonshu, który ma własne zamiary… Czy pomoże pokonać straszliwego Żmija? Czy raczej stanie po jego stronie? Oto wyjątkowy komiksowy event łączący światy stworzone przez Roberta E. Howarda z uniwersum Marvela!
Scenariusze do tego tomu napisał Jim Zub, a rysunki stworzyli Scot Eaton, Ig Guara, Luca Pizzari i Stephen Segovia.
Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan: Serpent War” (2019) #1–4 i „Supernatural Thrillers” (1972) #3.

Batman Epidemia
Scenariusz: Alan Grant, Doug Moench, Dennis O’Neil
Rysunki: Kelley Jones, Vince Giarrano, Barry Kitson
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 552 strony
Format: 170×260
Cena: 199,99
ISBN: 978-83-281-6507-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

„Batman – Epidemia” to kolejny po „Batman – Knigtfall” crossover ukazujący się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem. Akcja skupia się na wybuchu śmiertelnej choroby w Gotham oraz prób jej opanowania przez Batmana i jego sprzymierzeńców. Konsekwencje tych wydarzeń będziemy mogli poznać w kolejnych albumach: „Batman – Dziedzictwo” i „Batman – Kataklizm”. Ich fabuła doprowadzi zaś do wielkiego wydarzenia, które rozegra się na łamach głośnej serii z końca lat 90. – „Batman – Ziemia niczyja”.
Śmiercionośny wirus zaraża nieświadomych zagrożenia mieszkańców Gotham. Ofiary czują straszliwy ból, ich oczy krwawią, a po dwóch dniach od infekcji umierają. Batman, Robin i Nightwing muszą opanować chaos i znaleźć odpowiednie lekarstwo. A pomogą im w tym niespodziewani sojusznicy: Azrael, Huntress, Catwoman i Poison Ivy.
Czy Mroczny Rycerz i jego drużyna powstrzyma niewidzialnego wroga? I co się stanie, gdy jedna z zamaskowanych postaci zostanie zarażona?
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Alan Grant, Doug Moench czy Dennis O’Neil. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Kelley Jones, Vince Giarrano i Barry Kitson.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Azrael” #13-16, „Batman” #529-532, „Batman Chronicles” #4, „Batman: Shadow Of The Bat” #48-52, „Catwoman” #31-32, „Detective Comics” #695-696 i „Robin” #27-30.

Batman: Rycerze Gotham – Pozłacane miasto
Scenariusz: Evan Narcisse
Rysunki: Abel
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 156 stron
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-6520-5
Język oryginału: angielski
Seria: Batman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Tajemniczy wirus zagraża Gotham, zmieniając mieszkańców we wściekłych szaleńców o żółtych ślepiach, którzy rabują sklepy i napadają na ludzi. Batman i Rycerze Gotham usiłują opanować osobliwą epidemię, a także odkryć jej przyczynę. Lecz ta nietypowa choroba już kiedyś nawiedziła miasto.
Cofniemy się w przeszłość, aby poznać tajemniczą postać zwaną Runaway, która dawno temu chroniła miasto i usiłowała rozwikłać zagadkę tajemniczej choroby.
Ta ekscytująca i przerażająca opowieść rozgrywa się we współczesnym Gotham, a także w 1847 roku i prowadzi do wydarzeń z popularnej gry wideo „Rycerze Gotham”. Wydanie zawiera zdrapkę z bonusowym kodem na sześć ekskluzywnych cyfrowych przedmiotów w grze „Rycerze Gotham”.
Opowieść o przeszłości i teraźniejszości Pozłacanego Miasta napisał Evan Narcisse („Black Panther: Wakanda Atlas”), a zilustrował Abel („Rogue Sun”).
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman: Gotham Knights – Gilded City” #1–6.

 


Marvel Classic. Daredevil. Mark Waid, tom 3
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Michael Allred, Marco Checchetto,
Khoi Pham, Greg Rucka, Chris Samnee
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 384 strony
Format: 170×260
Cena: 169,99
ISBN: 978-83-281-5364-6
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Matt Murdock ma jak zwykle pod górkę. Ponieważ jego kancelaria ma kłopoty, adwokat musi współpracować ze swoją byłą dziewczyną Kirsten McDuffy. To jednak nic w porównaniu z druzgoczącą diagnozą, jaką Foggy Nelson usłyszy od lekarzy. Do drzwi Matta zapuka również dawno niewidziany kolega z dzieciństwa i… pewien kosmita, którego tropem podąża Silver Surfer.
Daredevilowi przyjdzie też zmierzyć się z przeciwnikiem, który – podobnie jak on – ma wyostrzone zmysły. Czy Nieustraszonemu uda się go wyprowadzić w pole? Tymczasem tajemniczy Synowie Węża postanawiają zamienić Nowy Jork w strefę walki. Zaczęli od opanowania wymiaru sprawiedliwości – ale jak daleko będą skłonni się posunąć?
Album zawiera zeszytej serii „Daredevil” #22–36 oraz „Indestructible Hulk” #9–10 zebrane w tomie „Daredevil by Mark Waid” vol. 3. Scenariusz napisał Mark Waid, a rysunki stworzyli Jason Copland, Javier Rodríguez, Chris Samnee i Matteo Scalera.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man Epic Collection:
Plaga pająkobójców
Scenariusz: David Michelinie, Eric Fein, Steven Grant, Jack Harris
Rysunki: Mark Bagley, Aaron Lopresti, Jeff Johnson, Tom Lyle
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170×260
Cena: 179,99
ISBN: 978-83-281-6432-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Cieszące się uznaniem czytelników i krytyków klasyczne albumy Marvel Comics autorstwa mistrzów komiksu takich jak: Steve Ditko, David Michelinie, Charles Vess, Erik Larsen czy Mark Bagley. Za każdym razem, gdy Spider-Man pojawia się publicznie, napadają go mechaniczni zabójcy. Kto odpowiada za te ataki? Czy Pajączek zdoła odkryć prawdę, kiedy na jego drodze staną Electro i Skorpion? I jaki układ zawarła Felicia Hardy, do niedawna Czarna Kotka, z Tinkererem? Tymczasem rodziców Petera Parkera, którzy powrócili po latach, obserwuje tajemniczy mężczyzna. Ale to nie wszystko… Venom jest sądzony za swoje zbrodnie. Czy przejrzy na oczy i zmieni się po walce ze Spider-Manem? Dodatkowo w tomie: Styx i Stone, a także starcie Pajączka i Doktora Strange’a z demonami w Wymiarze Śmierci!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „The Amazing Spider-Man” #368–377, „The Amazing Spider-Man Annual” #27, „Spider-Man Special Edition: The Trial of Venom” oraz w powieści graficznej „Spider-Man/Dr. Strange: The Way to Dusty Death”, a następnie zebrane w „The Amazing Spider-Man Epic Collection: Invasion of the Spider-Slayers”.

Marvel Fresh. Empireum – X-Men
Scenariusz: Jonathan Hickman, Tini Howard,
Gerry Duggan, Benjamin Percy, Leah Williams,
Vita Ayala, Zeb Wells, Ed Brisson
Rysunki: Matteo Buffagni, Lucas Werneck,
Andrea Broccardo, Jorge Molina
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format:
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6114-6
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Roślinne stwory z kosmosu, zwane Cotati, najeżdżają Ziemię akurat w chwili, w której za sprawą pewnej czarodziejki z grobów na Genoshy powstają miliony nieumarłych mutantów… a to dopiero początek tej szalonej opowieści! Niedługo potem na wyspie ląduje drużyna wyznaczona przez X-Men i całkiem dosłownie rozpętuje tam piekło. Kto wyjdzie zwycięsko z tego przedziwnego starcia roślin, zombie, mutantów i demonów?
Scenariusz tego komiksu napisali Jonathan Hickman, Tini Howard, Gerry Duggan, Benjamin Percy, Leah Williams, Vita Ayala, Zeb Wells i Ed Brisson. Za rysunki odpowiadają Matteo Buffagni, Lucas Werneck, Andrea Broccardo oraz Jorge Molina.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Empyre: X-Men” #1–4.

 

Star Wars. Wielka Republika.
Na skraju równowagi, tom 2
Scenariusz: Shima Shinya i Daniel José Older
Rysunki: Mizuki Sakakibara
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 146 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-6424-6
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars. Wielka Republika
Kategoria: manga
Tematyka: science fiction

Drugi tom mangi z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Trwają czasy Wielkiej Republiki, która rozrasta się w najlepsze o nowe układy gwiezdne. Sławni Jedi, jako cieszący się szacunkiem strażnicy pokoju, chronią Republikę i otaczają swoim blaskiem tych, którzy badają najdalsze zakątki galaktyki. Kiedy padawan Keerin Fionn i rycerka Jedi Lily Tora-Asi dowiadują się, że stoczona niedawno bitwa z Drengirami nie była odosobnionym incydentem, tylko częścią skoordynowanego ataku, zorganizowanego przez Nihilów, są zdeterminowani, żeby bronić swojego nowego domu. Podczas gdy mistrz Arkoff przebywa poza planetą i pomaga w prowadzonym śledztwie mistrzowi Stellanowi Giosowi, Lily pozostaje na Banchii z zadaniem odbudowy planety i przywrócenia nadziei mieszkańcom. Lily przysięga, że świątynia nie znajdzie się ponownie w niebezpieczeństwie, ale gdy na planecie zjawia się niespodziewany gość, młoda Jedi musi bronić Banchii, Keerina i młodzików przed zagrożeniem ze strony Nihilów… którzy są bliżej, niż wszyscy przypuszczali!

Star Wars. Łowcy nagród. Szkarłatne rządy, tom 4
Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Ramón F. Bachs, Paolo Villanelli
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5547-3
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars. Łowcy nagród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Tom 4 serii wydawanej w USA od 2020 roku, opowiadającej o najgroźniejszych najemnikach i draniach odległej galaktyki. T’onga zebrała najwspanialszą bandę łowców nagród w galaktyce. Bossk, Zuckuss i Tasu Leech mają wyruszyć na specjalną misję! Czy T’onga opłakująca stratę starego przyjaciela będzie w stanie powstrzymać bandę przed pozabijaniem się nawzajem i zrobić z niej prawdziwą drużynę? Oby tak się stało, ponieważ organizacja Szkarłatny Świt prowadzi galaktykę do wojny totalnej, więc kończy się czas na uratowanie młodej dziewczyny, która jako jedyna może powstrzymać konflikt między syndykatami. Tymczasem tajemniczy łowca nagród chce zabić wysokiego rangą oficera imperialnego w brawurowym ataku na uzbrojony okręt. Ale czy to właściwy cel?

Star Wars. Doktor Aphra. Szkarłatne rządy, tom 4
Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5687-6
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars. Doktor Aphra
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Tom 4 z cyklu „Doktor Aphra”, wydawanego przez Marvel Comics od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Doktor Aphra i Sana Starros uciekły z „Vermilliona”, ale nie sposób umknąć przed Szkarłatnym Świtem, który ma szpiegów wszędzie! Podczas gdy Domina Tagge zmaga się z kretami w obrębie swojej korporacji, a Aphra – z obrażeniami, które zadał jej potężny artefakt, obie zawierają ostatni układ… Ale komu Aphra może w pełni zaufać? Później nasz śmiały duet natrafia na dziwny rytuał… i jeszcze dziwniejszego wroga! Życie bohaterek z pewnością nie może się tak skończyć – z ręki kogoś, kto naśladuje pradawną sektę – prawda? Poszukiwanie Wiecznej Iskry prowadzi w niespodziewane miejsce – tam, gdzie dla doktor Aphry wszystko się zaczęło.

Adaptacje literatury. Robinson Crusoe
Scenariusz: Christophe Lemoine
Rysunki: Jean-Marie Woehrel
Przekład: Jan Kos
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6158-0
Język oryginału: francuski
Seria: Adaptacje literatury
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Kolejna komiksowa adaptacja arcydzieła światowej literatury! Siedemnastoletni Anglik Robinson Crusoe, wbrew danej ojcu przysiędze, ucieka z domu i zaciąga się na statek, gnany pragnieniem podróżowania i poznawania świata. Po licznych przygodach i próbach ustatkowania się wyrusza na kolejną morską wyprawę, do Afryki. Jednak jego statek rozbija się w czasie sztormu, a Robinson jako jedyny ocalały ląduje na bezludnej wyspie. Aby przeżyć musi zapewnić sobie dach nad głową i zdobyć pożywienie, polegając jedynie na własnej sile i umiejętnościach.
Opublikowany w 1719 roku Robinson Crusoe Daniela Defoe to jedna z najbardziej znanych powieści przygodowo-podróżniczych na świecie. Doczekała się licznych wydań i adaptacji, została też przetłumaczona na wiele języków, zaś imię głównego bohatera powieści stało się synonimem rozbitka.

 

Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja, tom 6
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Oprawa: twarda
Objętość: 264 strony
Format: 216×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4987-8
Język oryginału: polski
Seria: Kajko i Kokosz
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.
ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostały wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom szósty, zamykający kolekcję, zawiera cztery komiksy: „Dzień Śmiechały”, „Srebrny denar”, „W krainie borostworów” i „Mirmił w opałach”, a także dwa komiksowe kalendarze. Wstęp napisał Maciej Kur, scenarzysta nowych przygód Kajka i Kokosza. Posłowie obfituje w liczne niespodzianki z ostatniego okresu twórczości Janusza Christy, są to m.in. scenariusze, rysunki i odnalezione materiały z niezrealizowanych filmów animowanych z lat 90.

Nauka z komiksem. Galaktyki i planety –
Nasz dom: Układ Słoneczny, tom 2
Scenariusz: Edwige Pezzulli, Andrea Vico, Tea Orsi
Rysunki: Gianfranco Florio, Alberto Zanon, Danilo Loizedda
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6406-2
Język oryginału: angielski
Seria: Nauka z komiksem
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: popularno-naukowy

Tom drugi „Galaktyk i planet” z serii „Nauka z komiksem” dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Nad San Fransokio znowu zbierają się czarne chmury. Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji i ocalić świat przed kosmicznym zagrożeniem. Przeżyj razem z superbohaterami tę niesamowitą przygodę. Poznaj tajemnice galaktyk i planet, dowiedz się, jak powstaje zorza polarna i dlaczego kometa ma warkocze.

Nauka z komiksem. Era dinozaurów –
Czas gigantów, czyli dinozaury jury, tom 2
Scenariusz: Stefano Broccoli, Jacopo Olivieri
Rysunki: Sara Storino, Letizia Algeri, Andrea Greppi,
Benedetta Barone, Marco Forcelloni, Marco Colletti,
Massimo Asaro
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6404-8
Język oryginału: angielski
Seria: Nauka z komiksem
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: popularno-naukowy

Tom drugi „Ery dinozaurów” z serii „Nauka z komiksem” dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu… Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić! Wspólnie z Trixie i Sztućkiem prowadzi śledztwo, żeby odkryć źródło pochodzenia swoich krewniaków oraz przyczyny ich wyginięcia. Razem z dzielnymi zabawkami poznaj tajemnice gigantycznych drapieżników, pierwszych ptaków i wodnych gadów!

Sami. Wymiar czwarty i pół, tom 6
Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6175-7
Język oryginału: francuski
Seria: Sami
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy/horror

Kolejny tom niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Po odkryciu, że znajdują się w Świecie Otchłani, bohaterowie pomału przypominają sobie, jak zmarli. Dodatkowo powrót Saula i pozostałych członków Klanu Rekina powoduje nowe zadrażnienia i rywalizację między dwiema grupami. Nadal też nie wiadomo, co oznacza pojawienie się czarnego monolitu. W obliczu przerażającego zagrożenia bohaterowie ponownie zostają całkiem SAMI…
Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Festiwalu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.
Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

 

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont