AKADEMIA DOBRA I ZŁA. UPADEK

Przegląd

 

AKADEMIA DOBRA I ZŁA. UPADEK
SOMAN CHAINANI


Cykl Akademia Dobra i Zła. Prequel ISBN 978-83-8266-242-9
Tom 2 z 2 Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wiek 12+ Format 135×200
Tytuł oryginalny Fall of the School for Good and Evil Liczba stron 352
Kategoria fantasy YA Cena 49,9
Tłumaczenie Małgorzata Kaczarowska Premiera 14 czerwca

To już koniec tej baśni. Finałowy tom emocjonującego prequelu serii Akademia Dobra i Zła, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”, sprzedała się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na 29 języków.

 

Waśń zatruwa serca dyrektorów Akademii a wielka bitwa pomiędzy Dobrem a Złem wisi w powietrzu! Czy szkoła przetrwa morderczą rywalizację braci?

To, co powstało, musi upaść.
Dwóch braci. Jeden dobry. Jeden zły.
W zamian za władzę i nieśmiertelność, czuwają nad Bezkresnym Lasem i sprawują pieczę nad Akademią Dobra i Zła. Jednak wszyscy Mistrzowie Akademii muszą stawić czoło próbie. Próbie lojalności. Czy zdołają wyjść z niej obronną ręką? Co się dzieje, gdy zaufanie zostaje nadszarpnięte, a więzy krwi… zerwane?
Kto przetrwa? Kto zginie? I co dalej z Akademią i jej uczniami?
Podróż, która rozpoczęła się sto lat temu, nieuchronnie zmierza ku końcowi. Opowieść o bliźniaczych Mistrzach Szkoły doprowadza ich na skraj wojny i szokującej konkluzji, która na zawsze zmieni losy Akademii.

Ekranizacja 1. tomu „Akademii Dobra i Zła” w gwiazdorskiej obsadzie już do obejrzenia na platformie Netflix!

SOMAN CHAINANI jest autorem cyklu Akademia Dobra i Zła, który trafił na listę bestsellerów „New York Timesa” i święci sukcesy również w Polsce. Ta baśniowa sześciotomowa saga sprzedała się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy, została przetłumaczona na 29 języków, pierwszy tom doczekał się ekranizacji Netflixa. Soman jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda, ukończył podyplomowe studia filmowe na Uniwersytecie Columbia. Rozpoczął swoją karierę jako scenarzysta i reżyser, a jego filmy były wyświetlane na ponad 150 festiwalach filmowych na całym świecie. Był także nominowany do nagrody Waterstone w dziedzinie literatury dziecięcej. Co roku odwiedza szkoły na całym świecie, aby rozmawiać z dziećmi i dzielić się z nimi swoją tajemnicą: czytanie jest ścieżką do lepszego życia. Odwiedź jego stronę: www.somanchainani.com

KSIĄŻKI AUTORA W WYDAWNICTWIE JAGUAR

Kategorie: Fantastyka