“Nowe podróże po literaturze” – wakacyjny projekt Biblioteki Kraków

“Nowe podróże po literaturze” – wakacyjny projekt Biblioteki Kraków

Przegląd

Biblioteka Kraków zaprasza Czytelników w każdym wieku do wspólnych podróży literackich i poznania dziedzictwa kulturowego różnych krajów. Przedsięwzięcie obejmuje cztery literackie tygodnie: włoski, polski, brazylijski i egipski.

Podczas każdego z nich w filiach Biblioteki Kraków odbywać się będą spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego.

Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia będzie piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej (ul. Powroźnicza 2), tam wśród szeregu atrakcji uczestnicy poszerzą wiedzę i zainspirują się do dalszego poszukiwania i poznawania literatury oraz kultury danego kraju. Do współpracy zaproszone zostaną instytucje promujące kulturę państw, wydawcy, pisarze, ilustratorzy, tłumacze, artyści, podróżnicy.

Wydarzenia organizowane w ramach projektu maja na celu promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, integrację społeczną i międzypokoleniową oraz poszerzanie wiedzy na temat literatury i kultury.

 

Harmonogram literackich tygodni:

  • 12-17 czerwca – tydzień włoski
  • 10-15 lipca – tydzień polski
  • 7-12 sierpnia – tydzień brazylijski
  • 4-9 września – tydzień egipski.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategorie: Wydarzenia