DUNGEONS & DRAGONS – książki dla fanów kultowe Gry RPG

Przegląd

Od pierwszej edycji, wydanej w latach 70. ubiegłego wieku, aż po czasy współczesne z ich tłumnymi konwentami fanów, streamingiem czy możliwością tworzenia własnych zasad gry, Dungeons & Dragons cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących graczy.
Data premiery tej, kultowej już, gry jest uznawana za początek nowoczesnych gier RPG.

Ponad 40 lat nieustającej pracy nad rozwojem gry, pięć edycji i nieprzebrana liczba inspirowanych nią powieści, komiksów, gier komputerowych (choćby bijącą rekordy popularności Minecraft Dungeons) i karcianek, D&D zawładnęła na długie dekady popkulturą wpływając na przemysł gier fabularnych czy świat filmu. W ostatnich latach zyskała jeszcze większą popularność za sprawą bijącego rekordy popularności serialu Netflixa – Stranger Things. Na ekrany polskich kin wchodzi też długo wyczekiwany film Dungeons & Dragons. Złodziejski honor.

W tym samym czasie na półki polskich księgarni za sprawą wydawnictwa HarperCollins Polska trafiają książki Dungeons & Dragons. Są one prawdziwą gratką dla fanów i fanek gry, ale i dla osób, które dopiero odkrywają uniwersum Dungeons & Dragons. Są to: powieść młodzieżowa Dungeons & Dragons. Złodziejski Honor, inspirowana filmem i zawierająca filmowe zdjęcia oraz Dungeons & Dragons. Księga Gry czyli jedyne wydane po polsku, bogato ilustrowane kompendium wiedzy o świecie D&D. W przygotowaniu jest również kolejna powieść, przeznaczona dla odbiorców w wieku nastoletnim i tak zwanych Young Adult, Dungeons & Dragons. Złodziejski honor. Ścieżka druida. Jej premiera już w maju br.

DUNGEONS & DRAGONS. KSIĘGA GRY IDEALNY PREZENT DLA MIŁOŚNIKÓW GIER FABULARNYCH

Dungeons & Dragons. Księga Gry jest niezbędnikiem dla każdego fana, który poszukuje informacji związanych z magicznymi postaciami żyjącymi w symbiozie z przyrodą, ulubionymi sceneriami czy tajemnicami Wieloświata. Księga obfituje we wskazówki i porady dla graczy niezależnie od stopnia zaawansowania. Można w niej także odnaleźć strony z łamigłówkami, zagadkami i wyzwaniami. Książka ma kolorowe strony i polecana jest młodszym wielbicielom Dungeons & Dragons. Jest pełna ciekawostek i zgadywanek, zawiera informacje o slangu graczy, opisy bohaterów i złoczyńców a także krótki słowniczek najważniejszych pojęć o uniwersum. Eleganckie, wielkoformatowe wydanie czyni z niej idealną książkę na prezent dla każdego miłośnika i miłośniczki gier fantasy.


DUNGEONS & DRAGONS. ZŁODZIEJSKI HONOR. POWIEŚĆ – ZAPROSZENIE DO ŚWIATA FILMU D&D

 

 


Intryga książki przygodowej dla młodzieży i starszych dzieci jest oparta na kinowej ekranizacji Dungeons & Dragons: Złodziejski honor. Drużyna złodziejaszków oraz grupa przypadkowych poszukiwaczy przygód, z bardem Edginem i wojowniczą Holgą na czele, udają się do miasta Neverwinter. Jednak dawni wrogowie nie dają im spokoju szukając zemsty za przewinienia z przeszłości, a sprawy przybierają niebezpieczny obrót.

Dungeons & Dragons. Złodziejski honor. Powieść to historia niezwykłej podróży po fantastycznych krainach pełnych przerażających stworów: trolli, goblinów, smoków znanych miłośnikom tej prawdziwie kultowej gry. Powieść dodatkowo zawiera kolorowe strony ze zdjęciami z filmu kinowego.

 

 

Powieść polecana jest dla czytelników od 12 roku życia i starszej młodzieży. Czytelnicy znajdą w niej również 8 stron ze zdjęciami z filmu.

DUNGEONS & DRAGONS. ZŁODZIEJSKI HONOR. ŚCIEŻKA DRUIDA – PREQUEL FILMOWEJ HISTORII

 

Zachęceni filmową historią czytelnicy i czytelniczki z pewnością zechcą poznać pochodzenie odrzuconej przez ludzi, przygarniętej przez klan elfów druidki Doric. Jej kiełkujące druickie moce i dziedzictwo wyróżniają ją od innych, sprawiając jednocześnie, że czuje się samotna. Kiedy ludzie zaczynają zaglądać coraz śmielej w głąb lasów Neverwinter, Doric wie, że musi opanować i udoskonalić swoje wyjątkowe druidzkie umiejętności, by pomóc rodzinie elfów, która ją adoptowała. Z czasem Bohaterka odnajduje siłę w tym, co odróżnia ją od innych i zaczyna walkę o ochronę świata naturalnego. Musi stawić czoło własnym lękom i oswoić magiczną moc, aby ocalić to, co dla niej najcenniejsze.

 

 

 

 

Więcej informacji o książkach z serii Dungeons & Dragons na:
http://www.harpercollins.pl/
https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids
https://www.instagram.com/harperkids_polska/

 

Dungeons & Dragons. Złodziejski honor. Powieść

Autor: Dawid Lewman
Ilustrator: opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Oprawa: miękka
Objętość: 144 strony
Format: 132×194
Elementy dodatkowe: skrzydełka,
8 stronicowa wkładka z kolorowymi zdjęciami
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-276-8097-6
Grupa docelowa: 12+
Premiera: 12.04.2023

 

Dungeons & Dragons. Księga gry

Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Regina Mościcka
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 222×291
Cena: 44,99
ISBN: 978-83-276-8096-9
Grupa docelowa: 12+
Premiera: 12.04.2023

 

Dungeons & Dragons. Złodziejski honor. Ścieżka Druida

 

Autor: E.K. Johnston
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Oprawa: miękka
Objętość: 304 strony
Format: 139×209
Cena: 36,99
ISBN: 978-83-276-8098-3
Grupa docelowa: 12+
Premiera: 17.05.2023

 

Kategorie: Fantastyka