Wydawnictwo Agora będzie odrębną spółką

Wydawnictwo Agora będzie odrębną spółką

Przegląd

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Agory SA, wyraziło zgodę na zbycie na rzecz spółki zależnej zorganizowanej części przedsiębiorstwa przeznaczonej m.in. do prowadzenia działalności Wydawnictwa Agora i Gazety Wyborczej – wynika z podjętych przez poniedziałkowe walne zgromadzenie uchwał, czytamy w komunikacie PAP Biznes.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie AGORA S.A. wyraża zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności Wydawnictwa Agora (dalej „ZCP”) na rzecz spółki kapitałowej, w której AGORA S.A. przysługuje w chwili zbycia ZCP, bezpośrednio lub pośrednio, 100% kapitału zakładowego („Spółka Zależna”), w zamian za udziały w Spółce Zależnej.

Wznowione po przerwie NWZ miało m.in. zdecydować o przeniesieniu na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności Wydawnictwa Agora i Gazety Wyborczej na rzecz spółki kapitałowej, w której Agorze przysługuje w chwili zbycia ZCP, bezpośrednio lub pośrednio, 100 proc. kapitału zakładowego, w zamian za udziały w spółce zależnej.

Wydawnictwo Agora m.in wydaje i sprzedaje książki (w tym w formie audiobooków i e-booków), prowadzonej pod oznaczeniem biznesowym “Wydawnictwo Agora” lub “Ale!, produkuje i wydaje muzykę oraz audiowizualne nagrania muzyki i koncertów, prowadzonej pod oznaczeniem biznesowym “Agora Muzyka” oraz prowadzi księgarnie internetowe publio. pl i kulturalnysklep. pl.

Jak wynika z komunikatu, zbycie ZCP na rzecz spółki zależnej może nastąpić nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia podjęcia uchwały oraz po spełnieniu określonych warunków. (PAP Biznes)

 

Komunikat NWZ Agora SA TUTAJ

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Agora