E-Kiosk: przychody wzrosły o 9 proc.

E-Kiosk: przychody wzrosły o 9 proc.

Przegląd

W ubiegłym roku firma e-Kiosk (kontrolowana przez Gremi Media), do której należą platformy e-Kiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, wypracowała wzrost przychodów o 9 proc. w stosunku do roku 2021, osiągając poziom, 13 869 tys. zł, a wskaźnik EBITDA wyniósł 5 026 tys. zł wobec 4 658 tys. zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 8 proc.

Rok 2022 był dla nas ważny, gdyż obok pozyskiwania nowych czytelników i poszerzania katalogu książek i prasy cyfrowej planowaliśmy uczynić istotny krok w kierunku rozwijania naszej oferty dla przedsiębiorców. Widzimy w tym duży potencjał i chcemy uczynić drugim filarem naszej działalności komercyjnej. Mam poczucie, że dzięki temu co zrobiliśmy w minionym roku rzeczywiście zbliżamy się do tego celu. Ponadto cieszą wzrosty kluczowych wyników finansowych i konsekwencja w zakresie dyscypliny budżetowej – komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk S.A.

Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.

 

 

źródło  parkiet.com

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: e-kiosk