Najlepsze tytuły 2022 roku w grudniowym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”

Przegląd

10 najlepszych książek 2022 roku oraz polecenia książkowych prezentów, a także inspirujące eseje, wywiady i recenzje składają się na grudniowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania”. Numer ukaże się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 1 grudnia br. Prenumeratę z bezpłatną wysyłką można zamówić na stronie Prenumerata24.pl.

Redakcja dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania” w najnowszym numerze podsumowuje 2022 rok wskazując najciekawsze okładki, debiuty, wydarzenia i komiksy oraz oczywiście – najlepsze książki roku. Magazyn prezentuje także osobną listę najlepszych kryminałów, jak również zestawienie najlepszych tytułów dla dzieci i młodzieży, które ukazały się w tym roku. W grudniowym wydaniu nie mogło zabraknąć świątecznych inspiracji prezentowych. W „Książkach” najlepsze biografie, powieści, albumy, książki non fiction, książki z poezją i tytuły o muzyce polecają oczywiście znani pisarze i pisarki – m.in. Mariusz Szczygieł, Anna Cieplak i Weronika Murek.

W numerze znalazła się też relacja znanej amerykańskiej pisarki Ottessy Moshfegh z jednego dnia spędzonego z Bradem Pittem w hollywoodzkim domu gwiazdora. Prócz tego w najnowszym wydaniu „Książek” Łukasz Orbitowski opowiada, jak wcześni chrześcijanie uparcie i brutalnie niszczyli kulturowy dorobek antyku, Miłada Jędrysik sprawdza, czy metawersum to ściema, Tomasz Ulanowski tłumaczy, kto przetrwa według Darwina (który nigdy nie powiedział, że będą to najsilniejsi), a Katarzyna Boni pisze o tym, kto i co będzie żyło na Ziemi po końcu ludzkości. Olga Tokarczuk i Joanna Concejo w rozmowie z Michałem Nogasiem opowiadają o stworzonym wspólnie horrorze obrazkowym, zaś historyczka Barbara Engelking w wywiadzie Doroty Wodeckiej mówi m.in. o fetyszyzowaniu traumy.

Bohaterem okładki najnowszego wydania magazynu jest Zygmunt Miłoszewski, autor popularnych powieści kryminalnych i sensacyjnych, który w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” – opowiada Michałowi Nogasiowi o tym, co w życiu jest ważniejsze od książek. W tej części czytelniczki i czytelnicy znajdą także wiele książkowych poleceń prezentowych – zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i młodych dorosłych.

Grudniowe „Książki. Magazyn do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczą 148 stron. Wydanie będzie dostępne w punktach sprzedaży prasy od 1 grudnia br. w cenie 17,99 zł. Prenumeratę dwumiesięcznika oraz pojedyncze wydania z bezpłatną dostawą pod wskazany adres można zamawiać na stronie Prenumerata24.pl, a w formie cyfrowej – na Publio.pl. Artykuły z wydania są także dostępne dla prenumeratorów Wyborcza.pl (Pakiet Premium) – w serwisie Wyborcza.pl/ksiazki i w aplikacji mobilnej Wyborcza.

 

 

 

 

„Książki. Magazyn do czytania” to dwumiesięcznik, będący fascynującym przewodnikiem po nowościach wydawniczych – zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zawiera recenzje, premierowe fragmenty książek oraz wywiady z pisarzami, filozofami i eseistami. Od października 2021 r. w ramach podcastu „8:10” „Gazety Wyborczej” można słuchać nowego cyklu „Książki. Magazyn do słuchania” związanego z magazynem. Gospodarzem serii jest Michał Nogaś, który w każdym odcinku rozmawia z autorami, tłumaczami i ilustratorami m.in. o ich dziełach, planach i pomysłach: Wyborcza.pl/podcast.

Więcej informacji o magazynie znaleźć można na jego popularnych profilach: na Facebooku, Instagramie, w cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery), a także na Wyborcza.pl/ksiazki.

Niniejsza wiadomość pochodzi z domeny @agora.pl, należącej do grupy kapitałowej Agory S.A. Główne spółki grupy to:
Agora S.A., ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa; NIP: PL 526-030-56-44; Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, KRS: 59944; kapitał zakładowy: 46.580.831,00 zł, wpłacony w całości.
Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa; NIP: PL 521-289-70-03; Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, KRS: 126767; kapitał zakładowy: 25.019.500,00 zł.
Więcej informacji o spółkach na stronie: www.agora.pl. Wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla zamierzonego adresata i może zawierać informacje poufne. W razie stwierdzenia, że odbiorcą miała być inna osoba, prosimy poinformować nadawcę i niezwłocznie usunąć wiadomość. Wiadomość może nie stanowić oficjalnego stanowiska Agora S.A. i nie być związana z jej działalnością.

Kategorie: Wydarzenia