Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren jest organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” co trzy lata, począwszy od 2006 roku. Celem Konkursu – w nawiązaniu do twórczości jego Patronki – jest wyznaczanie wysokich standardów literackich oraz wzbogacanie oferty dla młodych czytelników o znakomite książki poruszające ciekawe i ważne tematy, pisane piękną polszczyzną, wskazujące właściwe wzorce postaw i zachowań.

Konkurs dotyczy utworów w następujących kategoriach wiekowych:

  • książka dla dzieci w wieku do 6 lat
  • książka dla dzieci w wieku 6–10 lat
  • siążka dla dzieci w wieku 10–14 lat

Na Konkurs przyjmowane są prace nigdzie wcześniej nie publikowane, adresowane do czytelników w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, w przedziale 6-10 lat oraz 10-14 lat. Forma utworu: bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań – napisane prozą; tematyka współczesna.

Spośród nadesłanych prac Jury Konkursu – złożone z literaturoznawców oraz przedstawicieli wydawnictw i Fundacji – wybiera i nagradza, oddzielnie w każdej kategorii wiekowej, teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży. Autorami prac konkursowych są zarówno uznani autorzy, jak i debiutanci. Wszystkie nagrodzone w Konkursie książki są w krótkim czasie wydawane.

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 listopada 2022! Regulamin tegorocznej edycji Konkursu TUTAJ

Termin rozstrzygnięcia Konkursu: do 31 maja 2023

 

Kategorie: Unassigned