Wszystkie kolory miłości – premiera Jedność dla dzieci

Przegląd

Miłość, bliskość i rodzinne relacje to tematy niezwykle ważne i potrzebne w dziecięcej literaturze. Małe dziecko potrzebuje jasnych i czytelnych przekazów, o tym, że nowe dziecko w rodzinie nie zabierze mu miłości rodziców. Czasami dzieciom trudno oswoić sytuację, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny.

Wszystkie kolory miłości”  to ważna, piękna i cenna opowieść dla każdego dziecka, które ma młodsze rodzeństwo lub oczekuje jego nadejścia. Książka wypełniona jest ciepłem, emocjami, ale przede wszystkim jasnym i prostym przekazem, tak by już najmłodsze dzieci mogły zrozumieć, że miłość się mnoży, a nie dzieli! ( z recenzji, Karolina Zalewska, https://wnaszejbajce.pl/ )

Premiera 15 czerwca  
Wszystkie kolory miłości

Tekst: Alba Castellví Miquel
Ilustracje:  Cuchu

Przekład: Katarzyna Górska

Kategoria:  Książki dla dzieci 3+

Od pewnego czasu Klara miała wrażenie, że mama i tata kochali ją bardziej, zanim pojawił się na świecie jej młodszy brat. Przecież jeśli rodzice rozdzielają miłość na dwoje swoich dzieci, to oznacza, że każde z nich dostaje tylko połowę. Dla Klary to było jasne jak słońce. Na szczęście któregoś ranka spotkała w parku kogoś, kto pomógł jej zrozumieć, że możemy kochać równie mocno wiele osób naraz, ale każdego trochę inaczej. Ponieważ miłość ma wiele kolorów.

 

To książka dla wszystkich dzieci, które mają już młodsze rodzeństwo lub wiedzą o nadchodzącym powiększeniu się rodziny i odczuwają niepewność, niepokój albo zazdrość o uczucia najbliższych. Krótkie opowiadanie, pełne ciepła i bardzo emocjonalne, a jednocześnie obrazowe i przemawiające do wyobraźni dzieci, pomoże rozwiać te obawy i lepiej zrozumieć własne emocje. Nie skupia się ono na samym rodzeństwie, ale na uczuciu miłości między ludźmi.

Polecamy tę książkę każdemu rodzicowi, który chciałby pokazać dziecku moc i piękno miłości. To doskonały wstęp do rozmowy z młodszym maluchem po wspólnym głośnym czytaniu, jak i wartościowa lektura dla starszego dziecka, już czytającego samodzielnie.

 

Stron 32, oprawa twarda, format 240×280 mm, 978-83-8144-538-2, cena 28,00 zł

 

 

Tagi: Jedność