„Przestańcie się kłócić” z serii  „Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom”

Przegląd

Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom”
Premiera: 15.06.2022
Wydawnictwo Papilon

Książka, która uczy empatycznej komunikacji: w rodzinie, w przedszkolu, na placu zabaw…

Szakal Feluś chętnie wypoczywałby w cieniu akacji w niezakłóconym spokoju. Jednak inne zwierzęta zamieszkujące sawannę też uważają akację za swój dom.

Czy da się pogodzić ich potrzeby? Z pomocą skłóconym zwierzętom przychodzi żyrafa Teresa, której wielkie serce potrafi usłyszeć to, co kryje się pod osądami i atakującymi słowami.

Wciągająca opowieść zaprasza dzieci do fascynującego świata relacji; rodzice dostają do ręki konkretne narzędzie ułatwiające rozwiązywanie codziennych konfliktów w oparciu o zasady Porozumienia bez Przemocy.


Autorki inspirowały się metodą komunikacji opracowaną przez Marshalla Rosenberga, znaną na świecie pod nazwą Nonviolent Communication (NVC); seria powstała przy współpracy z certyfikowanymi trenerkami NVC.

Opowiadania z serii „Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom” pokazują, jak można w sposób pokojowy rozwiązywać konflikty. Czytane w gronie rodzinnym pozwolą wam wypracować dialog niezbędny w relacji bez przemocy. Wymyślając te historie, autorki inspirowały się ideą NVC (Nonviolent Communication – Porozumienie bez Przemocy), sformułowaną przez amerykańskiego psychologa Marshalla Rosenberga.

Porozumienie bez Przemocy pozwala:
• zdać sobie sprawę, co w naszym sposobie mówienia i słuchania jest źródłem konfiktów i utrudnia relacje,
• zrozumieć, że nasze emocje uzewnętrzniają podstawowe potrzeby,
• pojąć, że nasze zachowania to próby, czasem niezręczne, zaspokojenia tych potrzeb.

Uczy ono:
• jasnego wyrażania swojego zdania, stawiania pytań oraz stanowczego zakreślania granic, komunikowanego w życzliwy sposób,
• udzielania rzeczywistego wsparcia drugiej osobie dzięki wysłuchaniu jej z empatią (wzmacnia to samoocenę dziecka i buduje zaufanie w relacjach),
• pozytywnego przepracowywania konfliktów z uwzględnieniem potrzeb każdego z uczestników.


O autorkach:
Isabelle Capy i Véronique Pardonnet Certyfikowane trenerki CNVC – Centre pour la Communication NonViolente (Centrum Porozumienia bez Przemocy), mediatorki stowarzyszenia „Déclic – CNV & éducation”, które wspiera i szkoli dorosłych, działających w otoczeniu dzieci i młodzieży – w obszarach rodzinnych, edukacyjnych i instytucjonalnych.

INFORMACJE PODSTAWOWE
Autor: Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi
Wydawnictwo: Papilon
Cena okładkowa: 34,90 zł
Kategoria: Dla Przedszkolaków (3-5 lat)
Format: 239x193mm
Liczba stron: 32
Okładka: Oprawa twarda
Premiera: 15.06.2022
EAN: 9788327106247
ISBN: 978-83-271-0624-7

Tagi: Papilon