Amazon: platforma na polskim rynku znajduje się dopiero na początku drogi

Amazon: platforma na polskim rynku znajduje się dopiero na początku drogi

Przegląd

Według danych z grudnia 2021 r. z platformy Amazon korzystało w Polsce 6,2 mln aktywnych użytkowników, zaś zgodnie z ostatnimi dostępnymi danymi w 2020 r. Amazon współpracował z 2,5 tys. polskich sprzedawców. Menedżerowie firmy ocenili, że te wyniki są obiecujące na przyszłość. Według zapowiedzi aktualne informacje na temat liczby polskich sprzedawców na platformie zostaną podane wkrótce.

Na 12 i 13 lipca 2022 roku Amazon zapowiedział w Polsce Amazon Prime Day. Wydarzenie odbędzie się w naszym kraju po raz pierwszy i będzie oznaczało możliwość kupienia wielu towarów w atrakcyjnych, zniżkowych cenach. Przy okazji zapowiedzi Prime Day dyrektorzy Amazona zdradzili niektóre szczegóły funkcjonowania platformy w Polsce. – Dopiero rozpoczynamy naszą przygodę na polskim rynku, ale już teraz jesteśmy zadowoleni z obecnego kierunku, w jakim zmierza serwis. Każdy dzień to dla nas nowy początek – zaznaczył na spotkaniu z dziennikarzami Rocco Brauninger, wiceprezes Amazona.

 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/amazon-jak-korzystac-jak-kupowac-ceny-plany-w-polsce-amazon-prime-day

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Amazon