„Piłkarscy hakerzy”. Ta książka pomoże Ci zrozumieć dzisiejszy futbol

Przegląd

Już 1 czerwca nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się kolejna książka zarówno dla fanów piłki nożnej, jak i statystyki oraz analizy danych – “Piłkarscy hakerzy. O rewolucji w futbolu i sztuce zbierania danych”. Jej autorem jest uznany niemiecki dziennikarz – Christoph Biermann.

Ta książka ma za zadanie zmienić piłkarskiego kibica w świadomego odbiorcę zdarzeń, które mają miejsce na boisku. Biermann przedstawia świat futbolu od kulis. Podczas pisania książki miał okazję rozmawiać z naukowcami, trenerami, menedżerami, skautami czy psychologami. Bo to właśnie oni są odpowiedzialni za rewolucję w futbolu, która trwa. I nie ma już od niej odwrotu.

Futbol wchodzi w nową erę, rewolucja analityczno-statystyczna dzieje się tu i teraz. Tym lepiej dla nas, że Christoph Biermann tak sprawnie przedstawia najważniejsze z nowinek – przyznaje Michał Zachodny, ekspert ViaPlay i autor podcastu „Zachodny do tablicy”.

Dzięki tej pozycji dowiesz się, w jaki sposób zaawansowane metody obliczeniowe oraz szczegółowe analizy zmieniły kształt współczesnego futbolu. Dzięki tym wyliczeniom, eksperci potrafią dokładnie oszacować, który piłkarz będzie liderem swojego zespołu w kolejnym meczu. Można nawet przeanalizować rolę szczęścia na boisku i zmierzyć to, co tak naprawdę prowadzi do zwycięstwa.

To historia o hazardziście, który postanowił zostać właścicielem klubu walczącego o Premier League czy amerykańskim profesorze ekonomii, którego inteligencja miała wprowadzić dawnego piłkarskiego giganta na najwyższy poziom. Christoph Biermann pisząc tę książkę podróżował po całej Europie i Stanach Zjednoczonych, by poznać te, jak i wiele innych historii, które przedstawia w swojej książce.

Pełne nowych pomysłów, insajderskie spojrzenie na współczesny futbol. Najbardziej ekscytująca książka napisana w tych ekscytujących dla piłki nożnej czasach – dodaje Thomas Hitzlsperger, wielokrotny reprezentant Niemiec.

https://www.labotiga.pl/57-taktyka-reportaze-i-historia-pilki-noznej

Tagi: SQN