Zofia Szpojankowska przewodniczącą Stowarzyszenia Księgarzy Polskich

Na czele Stowarzyszenia Księgarzy Polskich stanęła Zofia Szpojankowska, informuje OBK, cytując także plany i cele nowej Przewodniczącej.

  • Pierwszym celem, jaki sobie założyłam, jest przyjęcie jak największej liczby nowych członków do Stowarzyszenia, bo w tej chwili SKP składa się z byłych księgarzy – emerytów, oczywiście bardzo zasłużonych, ale już starszych wiekiem. Aby Stowarzyszenie odżyło, trzeba po prostu zwiększyć liczbę członków i je odmłodzić. Zależy mi najbardziej na przyjęciu do SKP czynnych księgarzy i to z całej Polski.
  • (…) Najważniejsze jest, że bardzo wielu księgarzy zgłasza akces do wstąpienia do SKP. I to nie tylko księgarze z Warszawy, a domyślam się, że w stolicy jestem postacią dosyć znaną w środowisku księgarskim, ale też, że dostałam kilkanaście głosów z całej Polski! Z Pomorza, ze Szczecina, z Warmii i Mazur, nawet z małych miejscowości na Podkarpaciu. Piszą do mnie ludzie, których nie znam, i zgłaszają akces do SKP! Dla mnie było to pozytywne zaskoczenie i nie ukrywam, że dało mi to „poweru”, że jednak warto było podziałać. Jest szansa, że coś z naszego Stowarzyszenia jeszcze uda się uratować

 

 

 

źródło OBK

Kategorie: Instytucje
Tagi: SKP