Rusza 28. edycja Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Od dzisiaj, 14.01.2021  można przesyłać zgłoszenia publikacji do 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Mądra głowa”.

Organizatorem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł.Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

„Mądra głowa” to symbol działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i jednocześnie przygotowanie narzędzi dla nauczycieli, bibliotekarzy i edukatorów, dzięki którym będą mogli skutecznie promować najlepsze polskie publikacje wśród dzieci.

„Mądra głowa” to także odniesienie do najważniejszych odbiorców – dzieci. Jak wiadomo samo czytanie, miłość do książek, umiejętność zatapiania się w lekturze mają niebagatelny wpływ na wszechstronny rozwój młodych odbiorców. Dzięki uczestniczeniu w działaniach proponowanych w ramach projektu będą mogły gromadzić swoje doświadczenie czytelnicze, które zaprocentuje w przyszłości.

Nadrzędnym celem projektu jest promowanie najlepszych polskich książek dla dzieci, spełniających rygorystyczne kryteria oceny pod względem literackości, przesłania oraz zgodności z radosną wizją twórczości, jaką uprawiał patron. W ramach Nagrody przygotujemy i przeprowadzimy działania polegające na: zebraniu, ocenie oraz nagrodzeniu najlepszej polskiej książki dla dzieci wydanej w 2020 roku, głosowaniu w Nagrodzie Czytelników (internetowym), webinariach, promocji Nagrody oraz przygotowaniu finału wraz ze spotkaniami autorskimi, ilustratorskimi, konkursów, konferencji i sesji naukowej poświęconej jednej z laureatek Nagrody – Justynie Bednarek.– czytamy na stronie organizatora.
 

Książki do nagrody mogą zgłaszać wydawcy, biblioteki, autorzy oraz inne zainteresowane osoby i instytucje, przesyłając wypełniony formularz wraz z pięcioma egzemplarzami każdego typowanego tytułu na adres:

Miejska BibliotekaPublicznaim. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI

ul. Nojego 2B,

32-600 Oświęcim

z dopiskiem: CLDNagroda Literacka5.

Termin nadsyłania książek i zgłoszeń upływa z dniem 15 lutego2021 roku (decyduje data stempla pocztowego)

Nagrodę przyznaje się: polskiemu, żyjącemu autorowi za książkę literacką (a więc nie popularnonaukową, ani edukacyjną) dla dzieci w wieku od 8 do 11 roku życia, opublikowaną po raz pierwszy w roku poprzedzającym kolejną edycję nagrody, tj; w 2020 r., (za książkę opublikowaną po raz pierwszy, nie uznaje się nowych antologii opublikowanych wcześniej w różnych źródłach utworów),

 

 

 

Kategorie: Nagrody