Polska firma w finale prestiżowego konkursu Bett Awards 2021 (EdTech)

Polska firma w finale prestiżowego konkursu Bett Awards 2021 (EdTech)

Przegląd

 

W ubiegłym tygodniu ogłoszeni zostali finaliści kategorii specjalnej „Covid-19 Response Champions – International Initiatives” Bett Awards 2021 – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów nagradzających osoby i instytucje, które w innowacyjny sposób wpłynęły na jakość edukacji. W konkursie doceniona została jedna polska firma – Learnetic SA, która znalazła się w gronie sześciu podmiotów, które będą walczyć o zwycięstwo.

Organizowany od ośmiu lat konkurs Bett Awards to najważniejsze wyróżnienie, jakie otrzymać mogą twórcy nowoczesnych rozwiązań dla edukacji z sektora EdTech. Nagrody Bett Awards otrzymują osoby, organizacje i firmy, które w sposób innowacyjny i skuteczny przyczyniły się do zapewnienia wsparcia dla szkół, nauczycieli i uczniów przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jury konkursu doceniło całokształt działań gdańskiej firmy Learnetic SA, która w momencie zamknięcia szkół podjęła szereg akcji mających na celu ułatwienie nauczania na odległość, w tym udostępniła bezpłatnie narzędzia i materiały do tego niezbędne, przeprowadzała bezpłatne szkolenia dla nauczycieli oraz współtworzyła wyjątkową w skali świata inicjatywę, w której materiały interaktywne prezentowane w telewizji (program korki.tv) były publikowane dla uczniów na platformie edukacyjnej. W wyniku kolejnych działań na platformie Dzwonek.pl – stworzonej właśnie przez firmę z Gdańska – zorganizowany został w zeszłym roku także największy w historii konkurs edukacyjny – Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział ponad 250 000 uczniów.

Wydawcy publikujący swoje e-podręczniki na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl udostępnili bezpłatnie ponad 170 tytułów dla nauczycieli i uczniów do wykorzystania podczas lekcji na odległość. Co więcej, przy pomocy bezpłatnego narzędzia eKreda.pl, które również stworzyła firma Learnetic SA, nauczyciele przygotowali własnoręcznie ponad 1500 interaktywnych materiałów – podręczników, ćwiczeń i kompletnych multimedialnych lekcji. Na platformie Dzwonek.pl zarejestrowało się już ponad 60% szkół w Polsce! Firma Learnetic SA przygotowała także 4 e-konferencje i 34 webinary dotyczące organizacji i metodyki edukacji na odległość. W wydarzeniach wzięło udział ponad 40 000 widzów – nauczycieli, terapeutów i dyrektorów szkół.

W finale Bett Awards 2021 znalazło się sześciu finalistów. Obok polskiej firmy Learnetic SA wyróżnione zostały także Arduino Education, Carolina Biological Supply Co, ICEP Europe, Light Art Club oraz VISANG EDUCATION Inc. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 22 stycznia 2021 r.

 

Kategorie: Nagrody, Wydarzenia
Tagi: Learnetic