Z@miast Targów edycja jesienna, 19–23 października 2020 – Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przegląd

Z@miast Targów to cykl wydarzeń, dzięki którym możemy spotkać się z Państwem online. Pierwsza, wiosenna edycja cieszyła się ogromną popularnością, a dzisiaj zapraszamy na odsłonę jesienną. W trakcie pięciu dni, od 19 do 23 października:
– porozmawiamy z naukowcami, pisarzami i tłumaczami,
– przeczytamy fragmenty naszych nowości książkowych,
– pokażemy, jak wygląda praca w Wydawnictwie,
– będziecie Państwo mogli wziąć udział w konkursach i wygrać nasze najnowsze tytuły!

Przez ostatnie dni czytelnicy zadawali pytania autorom: prof. Janowi Kreftowi, prof. Piotrowi Kletowskiemu, dr Barbarze Żebrowskiej-Mazur, dr. Piotrowi Palonce i dr Lindsay C. Gibson. W ramach cyklu „Zadaj pytanie autorowi” będziecie Państwo mogli posłuchać, jakich udzielili odpowiedzi. Najciekawsze pytanie skierowane do każdego z autorów zostanie nagrodzone jego najnowszą książką wydaną w naszym Wydawnictwie.

Poza tym codziennie od 19 października (poniedziałek) do 23 października (piątek) „Widzimy się o 17:00”. W trakcie spotkań online, które zaczynać się będą o tytułowej godzinie 17:00, porozmawiamy na temat wybranych książek z autorami, specjalistami i naukowcami. Listę spotkań podajemy poniżej – zarezerwujcie sobie czas!
Przez cały targowy tydzień będzie można też skorzystać ze specjalnych targowych rabatów na wybrane serie.
Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na profilu FB Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego https://www.facebook.com/Wydawnictwo.UJ

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
Dział promocji
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkania online „Widzimy się o 17:00”

19.10 godz. 17:00
Rozmowa o książce Davida Barriego pt. „Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę”.
Udział biorą: Robert Gwiazda i Agnieszka Andreasik
Profesor Instytutu Ochrony Przyrody PAN Robert Gwiazda rozmawia z naszą koleżanką Agnieszką Andreasik o książce „Supernawigatorzy”. Poznamy zmysł orientacji zwierząt, wykorzystywane przez nie techniki nawigacyjne oraz zastanowimy się nad tym, czego możemy dowiedzieć się o świecie, badając migrację zwierząt. Przekonamy się także, czy ludzie pozbawieni dostępu do najnowszych technologii potrafią jeszcze prawidłowo określać swoje położenie i wyznaczać kierunki.

20.10 godz. 17:00
Rozmowa o książce Lindsay C. Gibson pt. „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców”
Rozmawiają: Lindsay C. Gibson i Sabina Sadecka
Lindsay C. Gibson, autorka książki „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców”, porozmawia z Sabiną Sadecką, terapeutką traumy i współzałożycielką portalu opsychologii.pl. Lindsay C. Gibson podzieli się swoimi zawodowymi doświadczeniami, opowie o pracy nad książką i pomoże zrozumieć problem emocjonalnej niedojrzałości.

21.10 godz. 17:00
Rozmowa o książce Andrzeja Tadeusza Staniszewskiego pt. „Historyje krakowskie. Funkcjonowanie narracyjnych tekstów popularnych we wczesnonowożytnej aglomeracji krakowskiej”.
Rozmawiają: Andrzej Staniszewski i Jakub Niedźwiedź
Wraz z Autorem i jego gościem, prof. Jakubem Niedźwiedziem, porozmawiamy o tym, jak wyglądało życie dawnych książek popularnych, w jaki sposób je reklamowano oraz kim byli ich czytelnicy i odbiorcy. Zastanowimy się również, czy możemy zaobserwować jakieś podobieństwa między XVI-wiecznym a współczesnym rynkiem książki i jakie są różnice między nimi.

22.10 godzina 17:00
Rozmowa o książce Clarissy Goenawan pt. „Perfekcyjny świat Miwako Sumidy”
Rozmawiają: Clarissa Goeanwan i Mateusz Chaberski
Mateusz Chaberski z Wydziału Polonistyki UJ zapyta Clarissę Goenawan, singapurską pisarkę pochodzącą z Indonezji, o trudne które porusza ona w swojej powieści, o sposób pisania i inspiracje literackie.

23.10 godz. 17:00
Rozmowa o książce Sylvie Naar, Stevena A. Safrena pt. „Dialog motywujący i terapia poznawczo-behawioralna”
Redaktorki naukowe książki – Małgorzata Adamczyk-Zientara, przewodnicząca sekcji Dialogu Motywującego PTTPB, oraz Jadwiga Maria Jaraczewska, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej – rozmawiają z Pawłem Dybernym, trenerem ACT. Wyjaśnią nam, jakie znaczenie w procesie terapeutycznym ma połączenie zasad dialogu motywującego z konceptualizacją terapii poznawczo-behawioralnej.

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia