Webinary branżowe w ramach Wirtualnych Targów Książki Empiku

Webinary branżowe w ramach Wirtualnych Targów Książki Empiku

Przegląd

Branża wydawnicza w nowej rzeczywistości
Nie da się ukryć, że pandemia wpłynęła na cały rynek książki – wiosną i jesienią ukazuje się najwięcej premier. W tym roku nie wszystkie mogły się odbyć zgodnie z planem. Z myślą o branży wydawniczej Empik zaplanował spotkania wokół najbardziej aktualnych tematów dla osób zawodowo związanych z książkami.

W poniedziałek 19 października o godz. 14:00 odbędzie się dyskusja „Promocja książek w czasach zarazy” z udziałem Joanny Batorskiej (Agora), Macieja Marcisza (GWF) oraz Pawła Zatorskiego (Znak). Rozmowę będzie moderował Marcin Maćkiewicz (Empik). Uczestnicy spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, które z działań promocyjnych straciły, a które zyskały na znaczeniu, a także zastanowią się, czy wypracowane naprędce rozwiązania zostaną z nami na dłużej.

Pandemia COVID-19 przyspieszyła wzrost popularności treści cyfrowych i zmiany w sposobie korzystania z dóbr kultury przez odbiorców. Zjawisko to zostanie omówione przez Pawła Hebę, dyrektora kreatywnego Virtualo, podczas webinaru „Cyfrowa rewolucja na rynku książki”, który rozpocznie się we wtorek 20 października w samo południe.

W środę 21 października o godz. 12:00 o ogromnym wzroście zainteresowania treściami audio oraz nowych możliwościach produkcji audiobooków porozmawiają Hanna Grudzińska z wydawnictwa Marginesy, Krzysztof Czeczot ze studia produkcyjnego Osorno oraz Jakub Piotrkowicz z Virtualo. Dyskusję „Powrót do jaskini czyli rzecz o książkach audio” z udziałem internautów poprowadzi Zygmunt Miłoszewski. Dyskusja jest współorganizowana z Unią Literacką.

Natomiast w czwartek 22 października o godz. 12:00 rozpocznie się webinar „Refleksje o przywództwie jutra” prowadzony przez Jacka Santorskiego i Pawła Oksanowicza. Spotkanie towarzyszy premierze książki „Refleksje o przywództwie jutra” (Wydawnictwo Agora), zawierającej pouczające rozmowy o tym, jakie cechy powinni posiadać skuteczni biznesowo i odporni na kryzysy liderzy.

Wydarzenia z programu branżowego przeznaczone są dla wydawców, autorów i innych osób bezpośrednio związanych z rynkiem książki. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na platformie ClickMeeting. Osoby, które pomyślnie przejdą rejestrację otrzymają indywidualny link pozwalający na dołączenie do wirtualnego spotkania. Adresy, pod którymi należy się rejestrować, znajdują się w opisach na stronach poszczególnych wydarzeń na profilu Empiku na Facebooku oraz poniżej.
Linki do rejestracji na poszczególne wydarzenia:

19 października, godz. 14:00
Promocja książek w czasach zarazy – dyskusja

20 października, godz. 12:00
Cyfrowa rewolucja na rynku książki – webinar

21 października, godz. 12:00
Powrót do jaskini czyli rzecz o książkach audio – dyskusja

22 października, godz. 12:00
Refleksje o przywództwie jutra – webinar

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: EMPiK