Kolejna część trzymającej w napięciu serii thrillerów z udziałem agenta GBI Willa Trenta i lekarki sądowej Sary Linton już w księgarniach!

Przegląd

14 października nakładem wydawnictwa HarperCollins ukaże się „Milcząca żona”. Jest to kolejny tom poczytnej serii o agencie biura śledczego w Georgii Willu Trencie i jednocześnie dwudziesta książka w dorobku autorki – Karin Slaughter. „Milcząca żona” w wielu krajach błyskawicznie stała się bestsellerem i jest świetnie oceniania przez czytelników i krytykę. Tym razem Trentowi przyjdzie rozwiązać podwójną zagadkę. Musi zrewidować sprawę morderstwa sprzed lat, by przeciwdziałać nowym zbrodniom i ukarać okrutnego mordercę.

 

O KSIĄŻCE:

Obserwuje.
Czeka.
Atakuje.
Która będzie następna?
PRAGNĄŁ TYLKO MIŁOŚCI…
Prowadząc śledztwo w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło podczas zamieszek w więzieniu stanowym, śledczy Will Trent otrzymuje niepokojącą informację. Jeden z osadzonych twierdzi, że nie jest winny brutalnego przestępstwa, o które go oskarżono. Uważa, że został wrobiony przez skorumpowanych przedstawicieli organów ścigania, a rzeczywisty sprawca – seryjny zabójca kobiet – nadal jest na wolności. Osadzony stawia warunek: jeśli Will wznowi śledztwo w jego sprawie, on dostarczy GBI informacji koniecznej do rozwikłania sprawy zabójstwa w więzieniu.
Zaledwie kilka dni wcześniej kolejna młoda kobieta padła ofiarą bestialskiego mordu w parku narodowym na północy Georgii. To przypadek czy dzieło seryjnego zabójcy?
W miarę jak Will Trent bada okoliczności obu przestępstw, coraz wyraźniej dostrzega, że musi wrócić do starej sprawy, by znaleźć odpowiedź. Minęło prawie dziesięć lat – wspomnienia zdążyły ulecieć, świadkowie zapadli się pod ziemię, dowody zniknęły, a kłamstwa stały się prawdą. Will nie zdoła jednak wyjaśnić tej tajemnicy bez pomocy jedynej osoby, której nie chce w to wikłać: swojej dziewczyny, lekarki sądowej Sary Linton.
Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, Will uświadamia sobie, że może stracić wszystko, na czym mu zależy.

Patron medialny: Radio Kolor

O KARIN SLAUGHTER:

„Zanurzcie się w świecie Karin Slaughter. Uprzedzam, że stamtąd nie ma już powrotu.” — LISA GARDNER
***
„Wszystkie książki Slaughter (…) są zaskakujące i przekonująco wiarygodne, ale to jej nadzwyczajny dar opowiadania i charakterystyki postaci wyróżnia ją spośród innych autorów thrillerów.” — WASHINGTON POST
***
„We wrażliwości na szczegół i prawdę Slaughter nie ma sobie równych.” — GILLIAN FLYNN
***
„Tworzone przez nią postacie, fabuła i tempo opowieści czynią z niej wyjątkową pisarkę”. — MICHAEL CONNELLY
***
„Nieustraszona. Jedna z najbardziej śmiałych i wyrazistych współczesnych twórców powieści sensacyjnych.” — TESS GERRITSEN
***
„Jeśli kochacie pełne tajemnic thrillery, to pokochacie Karin Slaughter.” — THE SKIMM

Prawa do kilku powieści Karin Slaughter zakupiły wytwórnie filmowe i telewizyjne – platfoma Netflix pracuje nad serialem na podstawie „Układanki”. Trwają także prace nad realizacją cyklu o Grant County i serii z detektywem Willem Trentem na potrzeby telewizji.

NAKŁADEM WYDAWNICTWA HARPERCOLLINS UKAZAŁY SIĘ:

18 WRZEŚNIA UKAZAŁO SIĘ OPOWIADANIE WSPÓŁAUTORSTWA KARIN SLAUGHTER I LEE CHILDA ZATYTUŁOWANE NA WAGĘ ZŁOTA, W KTÓRYM KRZYŻUJĄ SIĘ DROGI WILLA TRENTA I JACKA REACHERA.

→ Utwór dostępny wyłącznie w formie e-booka


KARIN SLAUGHTER to autorka thrillerów i kryminałów regularnie notowanych na międzynarodowych listach bestsellerów. Na całym świecie wydrukowano ponad 35 milionów egzemplarzy jej książek. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarą każdego dnia padają tysiące kobiet na świecie. Jej powieści są bezpośrednie, mocne i bardzo obrazowe, a jej twórczość docenili m.in. Camilla Läckberg, Tess Gerritsen i James Patterson.

Foto: Alison Rosa
Tytuł: Milcząca żona
Tytuł oryginalny: The Silent Wife
Autor: Karin Slaughter
Cykl: Will Trent
Gatunek: thriller
ISBN: 978-83-276-5489-2
Tłumaczenie: Dorota Stadnik
Liczba stron: 528

 

Kategorie: Literatura