„Zabójcy, wampirzyce, nierządnice. Zbrodnie i afery II RP”: nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

Najnowszy tytuł autorstwa Iwona Kienzler już w tym tygodniu!

 

 

Na księgarskie półki trafiła właśnie książka „Zabójcy, wampirzyce, nierządnice. Zbrodnie i afery II RP” autorstwa Iwony Kienzler, wydana nakładem LIRY . Iwona Kienzler w swojej najnowszej publikacji nie boi się sięgać do spraw mrocznych i krwawych, którymi żyły przedwojenne brukowce. Pasjonująco opowiada o przestępstwach i aferach, które wstrząsały ówczesną opinią publiczną.

W książce m.in. o tym, kim była mordercza „wampirzyca”, jak skończyła dzieciobójczyni z Antoniówki, dlaczego w wileńskim gimnazjum doszło do strzelaniny, czym trudniły się posiadaczki „czarnych książeczek”. Dzięki tej książce czytelnicy mogą odkrywać mroczne oblicze przedwojennej Polski: świat zbrodni i afer, spotkać się tu oko w oko z okrutnymi morderczyniami i groźnymi zabójcami, pobłądzić wśród zaułków miast w ich najgorszych dzielnicach, zaglądając przy okazji do domów rozpusty. Zetkną się też z ciemną stroną polityki próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, czy marszałek Piłsudski miał krew na rękach.

Książka została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, w formacie 145 x 215 mm. Objętość: 288 stron, cena: 39,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira