„Liliowe opium”: nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

Premiera powieści autorstwa Julii Gambrot

 

W tym tygodniu do księgarń trafia „Liliowe opium” – najnowsza powieść Julii Gambrot, autorki doskonale przyjętego przez Czytelniczki „Różanego eteru”, także wydanego nakładem wydawnictwa Lira.

To druga z cyklu książka z historią medycyny w tle. W „Liliowym opium” poznajemy losy Lilii von Schiller, która kończy medycynę i w świecie zdominowanym przez mężczyzn podejmuje walkę o swoje marzenia. Pragnie zostać chirurgiem jak jej ojciec. Tymczasem w domu rodzinnym von Schillerów zjawia się ekscentryczna Helena, która twierdzi, że jest nieślubną córką zmarłego w niejasnych okolicznościach brata Lilii. Skrywane rodzinne tajemnice ożywają i budzą się demony przeszłości… Kończy się beztroska la belle époque, nad Europą zbierają się ciemne chmury Wielkiej Wojny, jest to trudny czas również dla młodej pani doktor, która zostaje zamieszana w śledztwo. Aby dowiedzieć się, jak Lilia odnajdzie się w wojennej rzeczywistości, czy odkryje, kim jest seryjny morderca i czy pozna największy sekret swojej rodziny, trzeba sięgnąć po najnowszą książkę Julii Gambrot.
Autorka jest absolwentką Wrocławskiej Akademii Medycznej. Zafascynowana medycyną i zgłębianiem historii jej rozwoju, tworzy opowieści fikcyjne, ale mocno osadzone w ówczesnych realiach, zgrabnie wplatając w fabułę ciekawostki ze świata medycznego, nutę sensacji i wątki romansowe.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 544 strony, cena okładkowa: 42,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira