Glatz. Kraj Pana Boga

Przegląd

Tomasz Duszyński, twórca nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru i Nagrody Kryminalnej Piły powraca z nowym kryminałem retro. Jest to drugi tom serii o niepozornym dolnośląskim miasteczku, w którym dochodzi do okrutnych zbrodni.

 

1921 rok. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte zwłoki. To zaginiona w 1916 roku Sabine Hunfeld, córka znanego importera cygar. Sprawę przejmuje kłodzka policja w osobie Franza Koschelli, szefa nowo utworzonego Wydziału Kryminalnego.

Koschella mozolnie odkrywa okoliczności zaginięcia dziewczyny. Przez pięć lat ktoś skutecznie zacierał ślady. Wkrótce dochodzenie przybiera nieoczekiwany obrót, a Franz zostaje okrzyknięty Mścicielem z Kłodzka. Czy zasłużył na ten przydomek? Do miasta przybywa kapitan Wilhelm Klein. Wojskowy śledczy ma niewiele czasu by pomóc… lub przeszkodzić wachmistrzowi Koschelli w jego szaleńczych planach.

Kto stał za porwaniem Sabine? Jak głęboko sięga sieć wzajemnych powiązań w strukturach kłodzkiego hrabstwa? Ile jeszcze tajemnic kryje Kraj Pana Boga?

Glatz. Kraj Pana Boga
Wydawnictwo SQN

Premiera powieści już 3 czerwca.

Kategorie: Literatura