Pierwsza książka oficyny Wydałem już dostępna!

Przegląd

Pod koniec maja informowaliśmy naszych czytelników o nowej inicjatywie Wojciecha Sosnowskiego – Rapera Wojtka Sokoła, który postanowił założyć nowe wydawnictwo Wydałem. Ruszyła właśnie przedsprzedaż  pierwszej książki oficyny pt. „Baśka” autorstwa Wojtka Friedmanna.

 

„Baśka” to antidotum, zejście na ziemię, dobry dowcip, ale też wyciągnięcie ręki do czytelnika. Friedmann pisze znakomicie, bo nie musi. Opowiada tak dobrze, plastycznie, wciągająco i pięknie, że aż dziw, że ta bajera dopiero teraz ukazuje się w druku” – tak o pierwszej książce wydawnictwa Wydałem mówi Jakub Żulczyk, autor bestselleru i głośnej ekranizacji „Ślepnąc od świateł”.

 

„Baśka” to debiutancka powieść Wojtka Friedmanna, w której przeplatają się barwne historie mieszkańców warszawskiej Ochoty. W niecodziennych okolicznościach kilkoro przyjaciół spotyka się po latach, co mimowolnie staje się pretekstem do wspomnień. Nietuzinkowe poczucie humoru, uliczny sznyt i empatia do bohaterów sprawiają, że „„Baśka” jest historią, do której chce się wracać.

o Autorze
Wojtek Friedmann – pisarz i podróżnik, poszukiwacz własnych przygód. Warszawiak. Tata piętnastoletniego Szymona. Gawędziarz, którego słucha się równie przyjemnie jak czyta.

W swojej debiutanckiej opowieści pokazuje nie tylko, że uliczny styl języka Warszawy zasługuję na uwagę, ale także, że jest obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru i nieprawdopodobną lekkością snucia pięknych i wciągających historii.

Kategorie: Literatura
Tagi: Wydałem