George Orwell, Folwark zwierzęcy

Przegląd

Piękna graficzna adaptacja ponadczasowej i

wciąż aktualnej powieści alegorycznej

George’a Orwella.

Folwark zwierzęcy

George Orwell

Adaptacja i ilustracje: Odyr
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Wiek: 7+
Premiera: 20 maja
Kategoria: komiks
Tytuł oryginalny: Animal Farm

ISBN: 978-83-7686-869-1
Format: 203×254
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 176
Cena: 54,90 zł

Klasyczna powieść w komiksowej malarskiej adaptacji.

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze niż inne”.
Folwark zwierzęcy to wybitna powieść satyryczna i alegoryczna o konsekwencjach totalitaryzmu i nieodpowiedniej władzy, jedna z najgłośniejszych powieści George’a Orwella, zwanego „sumieniem swojego pokolenia”.
W tym w pełni autoryzowanym wydaniu, artysta Odyr przekłada świat i przesłanie Folwarku zwierzęcego na wspaniale wyobrażoną powieść graficzną.
Komiksowa, malarska adaptacja Odyra płynnie przechodzi między satyrą a bajką i spodoba się wszystkim, niezależnie od wieku, zgodnie z zamierzeniami Orwella.

Przejmujący i elegancki wielobarwny hołd dla pozostającej na czasie alegorycznej opowieści George’a Orwella. Ilustracje Odyra przedstawiające zwierzęta wyzwalające się z poddaństwa, a potem żyjące z rezultatami swojej rewolucji są malarskie i sugestywne, jednocześnie swobodne i pouczające.
„The New York Times”

Mocne pociągnięcia pędzla Odyra doskonale podkreślają orwellowską satyrę.
„New York Journal of Books”

Ekspresyjna paleta akwarelowych barw ma w sobie coś poruszającego, pasującego do intensywności oryginalnego tekstu Orwella… Odyr po mistrzowsku oddaje klimat angielskiej prowincji i sceny szokującej przemocy; atmosfera i emocje są trafione w punkt.
„Publisher’s Weekly”

George Orwell urodził się 25 czerwca 1903. Urodzony w Motihari w Bengalu, do Anglii przyjechał w 1907 roku. Brytyjski pisarz i publicysta, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej. Jego dzieła odznaczają się inteligencją, dowcipem i wrażliwością na nierówności społeczne. Zagorzały krytyk systemów totalitarnych, zwolennik socjalizmu demokratycznego. Zmarł 21 stycznia 1950.


Odyr to brazylijski pisarz, rysownik i malarz. Jest współautorem powieści graficznej Guadalupe, napisanej z poetką Angélicą Freitas i wydanej przez Companhia das Letras. Opublikował także książkę Copacabana, napisaną wspólnie z Lobo.

8 kwietnia nakładem zaprzyjaźnionego wydawnictwa Marginesy ukazał się komiks biograficzny „Orwell” autorstwa Pierre’a Christina i Sebastiena Verdiera.

 

 

Kategorie: Literatura