Bestseller dla młodzieży, IGRZYSKA ŚMIERCI, POWRACA z nową powieścią, BALLADA PTAKÓW I WĘŻY

Przegląd

Ambicja go napędza.
Rywalizacja go motywuje.
Władza jednak ma swoją cenę.

W nowej powieści, Ballada ptaków i węży, Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna jak zwykle poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Bowiem potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

 

SUZANNE COLLINS zasłynęła jako autorka cyklu pt. Kroniki Podziemia. Jednak to trylogia Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia i Kosogłos stała się bestsellerem „New York Timesa”, zebrała znakomite recenzje, a na jej kanwie nakręcono cztery popularne filmy. W 2013 roku wydała świetnie przyjętą przez krytyków książkę dla dzieci pt. Year of the Jungle, opartą na wspomnieniach jej ojca z wojny w Wietnamie. Książki Suzanne Collins ukazały się na całym świecie w pięćdziesięciu trzech językach.
Powieść Ballada ptaków i węży to wielki powrót autorki do cyklu po jedenastu latach.

 

www.mediarodzina.pl

 

ISBN: 978-83-8008-758-3 / 9788380087583
Wydawca: Media Rodzina
Seria wydawnicza: Igrzyska śmierci
Rok wydania: 2020
Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 544
Rodzaj oprawy: miękka

 

Premiera 17 czerwca 2020 roku. Pojawi się także audiobook. Książkę w wersji audio przeczyta Anna Dereszowska.

Posłuchaj teraz fragmentów audio trzech tomów serii w interpretacji Anny Dereszowskiej:

 

Kategorie: Fantastyka