Tajemnice końca wojny – Pomocnik Historyczny POLITYKI

Przegląd

Trudno zrozumieć dzisiejszy świat, także obecną politykę, nie wracając do historii. Z tą myślą przygotowaliśmy drugie, rozszerzone wydanie „Tajemnic końca wojny”. Pomocnik Historyczny POLITKI ukaże się 6 maja w kioskach i na sklep.polityka.pl.

Nasi autorzy – wybitni historycy – zadają często prowokacyjne pytania, rozważają też historii alternatywną, szukają nieznanych i mało znanych epizodów i faktów. Przyglądamy się bliżej głównym aktorom i ofiarom tego krwawego spektaklu. Niekiedy podsuwamy nowe interpretacje słynnych wydarzeń, wynikające ze zdobycia nowych dowodów, odrzucenia ograniczeń politycznych i ideologicznych lub z oryginalnego skojarzenia faktów.

Nie trzymamy się kurczowo chronologii; artykuły zgromadziliśmy w kilku działach; opowiadamy o wojnie wojskowych, szpiegów, polityków, o udziale ludności cywilnej, o skutkach dla losów świata i wreszcie o pamięci – trwających dotąd sporach dotyczących wojny i jej konsekwencji. A po drodze przypominamy wojnę w detalach i na mapach: w kapsułkach informacyjnych opowiadamy o sprawach mniej lub bardziej ważnych, ale oddających klimat tamtego czasu.

 

www.polityka.pl

 

Kategorie: Historia