Festiwal Książki Opole 2020 odwołany

Festiwal Książki Opole 2020 odwołany

Przegląd

Jubileuszowa, V edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie odbędzie się w czerwcu 2021 roku. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju organizatorzy wraz z przedstawicielami miasta Opola podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznego Festiwalu Książki Opole, który miał się odbyć w dniach 19-21.06.2020.

Z wielkim żalem informujemy, że przerwaliśmy przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie było prawie gotowe na przybycie zaczytanych fanów festiwalowego miasteczka. Wszyscy zaplanowani goście potwierdzili swoją obecność i chęć spotkania z opolską publicznością. Strefa targowa, na którą zgłosiły się największe wydawnictwa z całej Polski, była zapełniona w 100 proc. Od wielu lat Plac Wolności w czerwcowy weekend zamieniał się w zaczytane miasteczko, które łączyło muzykę i książkę. Dlatego liczymy na Państwa obecność w przyszłym roku i życzymy dużo zdrowia, mając nadzieję, że książka towarzyszy Wam także w tych trudnych czasach” – napisano w komunikacie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

 

 

 

 

źródło Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia