„Chopin. Miłość i pasja”: nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

Najnowsza książka autorstwa Iwony Kienzer już w sprzedaży

 

 

W tym tygodniu premierę ma książka „Chopin. Miłość i pasja” autorstwa Iwony Kienzler, wydana nakładem LIRY. To już kolejny tytuł tej poczytnej autorki, który ukazuje się w ramach serii biografii historycznych wydawnictwa LIRA.

Tym razem znana popularyzatorka historii przygląda się Fryderykowi Chopinowi: geniuszowi fortepianu, jednemu z najbardziej znanych Polaków, który stał się ikoną i obiektem narodowego kultu, a był przy tym człowiekiem o niebanalnej osobowości i ciekawym, choć krótkim życiu. Każdy, kto próbuje zmierzyć się z jego biografią, co rusz napotyka na tajemnice bądź nieścisłości – i to od dnia narodzin aż do chwili śmierci wielkiego kompozytora.

Autorka przedstawia nam Chopina jako człowieka z krwi i kości. Przekonuje, że gdyby żył współcześnie, uchodziłby za ikonę męskiego stylu. Zdobywałby serca niebanalnym poczuciem humoru i ciętym piórem, a tabloidy rozpisywałyby się o jego związkach z kobietami, bowiem damy, starsze i młodsze, wręcz za nim przepadały. Z lektury można dowiedzieć się m.in. na co młody Fryderyk trwonił pieniądze, która z pań była największą muzą kompozytora i co łączy Chopina z Mozartem.

To pasjonująca lektura dla każdego, nie tylko dla znawców muzyki!

Książka została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, w formacie 145 x 215 mm. Objętość: 384 strony, cena okładkowa: 44,99 zł.

Więcej na temat książki można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Historia, Literatura
Tagi: Lira