Nowa powieść Mario Escobara „Dzieci żółtej gwiazdy”

Przegląd

 

Poruszająca serca opowieść o dzieciach, które podejmują dramatyczną ucieczkę przez ogarnięty wojną kraj, aby odnaleźć ukochanych rodziców.

Sierpień 1942 roku. Bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją. Rodzice zostawili ich pod jej opieką, zanim znajdą bezpieczną przystań dla rodziny.

Przerażająca obława krzyżuje ich plany. Pod nieobecność ciotki francuska żandarmeria aresztuje chłopców i zabiera ich do Vélodrome d’Hiver. W ogromnej posępnej budowli w pobliżu wieży Eiffla, przetrzymywane są tysiące przerażonych francuskich Żydów.
Chłopcy wiedzą, że aby przeżyć, muszą wydostać się z welodromu. W swoich małych sercach odnajdują wielką odwagę i nadzieję. Postanawiają uciec i odnaleźć najbliższych.

Książkę możesz zamówić >>TUTAJ

 

Słowo od Autora
Książka Dzieci żółtej gwiazdy dała mi okazję powrotu na tajemnicze obszary dzieciństwa. Dorastając, tracimy tę wspaniałą perspektywę odkrywcy, z jaką obserwujemy otoczenie oczyma dziecka. Każdy centymetr oddalający nas od podłogi nieodwracalnie oddziela nas też od świata, który w młodzieńczych marzeniach pragnęliśmy zmienić, ponieważ w większości przypadków, jako dorośli, ostatecznie jesteśmy pogodzeni z rzeczywistością i podtrzymujemy zastany stan rzeczy. Ta książka porusza właśnie ten temat: mówi o możliwościach, jakie my, ludzie, mamy w każdym pokoleniu, aby przekształcać świat, gdy wyzeruje się licznik i kiedy wszystko – na dobre czy na złe – zaczyna się od nowa.


Mario Escobar – pisarz, historyk. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów. Jego powieść Kołysanka z Auschwitz zdobyła nagrodę Bestseller Empiku 2019 w kategorii literatura
piękna.

Dane szczegółowe:
Premiera: 20 maja 2020
Cena: 44,90 zł z VAT
ISBN: 978-83-66520-45-5
Oprawa: twarda
Liczba stron: 408
Wydawnictwo Kobiece

 

 

 

Kategorie: Literatura