Wydawnictwo MAC Edukacja przedłuża bezpłatny dostęp do interaktywnych materiałów edukacyjnych

Przegląd

Blisko 10 tysięcy użytkowników skorzystało z bezpłatnych zasobów interaktywnych udostępnionych w połowie marca na czas zamknięcia placówek przez wydawnictwo MAC Edukacja. Wśród bogatej biblioteki multimedialnej znajdują się animowane modele 3D, filmy edukacyjne, zdjęcia, gotowe zadania i ćwiczenia interaktywne. Dostęp do biblioteki wart rocznie 929 zł wydawnictwo zdecydowało się przedłużyć do 30 czerwca br.

Udostępnione przez MAC Edukacja bogate zasoby edukacyjne spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem nie tylko nauczycieli, ale również rodziców, uczniów. Nauka anatomii, budowy kwiatu czy rzymskiego koloseum okazały się być na tyle atrakcyjne, że wciągnęły uczniów na wiele godzin. Wydawnictwo zdecydowało się przedłużyć bezpłatny dostęp do końca czerwca z uwagi na przedłużenie zamknięcia placówek.

Wyobraźmy sobie lekcję z anatomii człowieka czy budowy ucha, wystarczy wtedy oprzeć się na lekcji w podręczniku, a następnie pogłębić wiedzę w atrakcyjny sposób poprzez animacje i grafiki 3D, eksperymentując i uczyć się poprzez zabawę. Dzięki udostępnionym przez MAC Edukacja zasobom to możliwe również w domu. Aby otrzymać bezpłatny dostęp do bogatej biblioteki wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.mac.pl/publikacje

– W tym wyjątkowym okresie wspólnie dbamy o to, aby edukacja trwała nadal – mówi Grzegorz Kowalski, prezes wydawnictwa MAC Edukacja, należącego do Grupy MAC S.A. – Aby ułatwić zdobywanie wiedzy i sprawić, aby była ona atrakcyjna, angażująca również w warunkach domowych, podjęliśmy w wydawnictwie MAC Edukacja decyzję o przedłużeniu bezpłatnie bogatej biblioteki zasobów interaktywnych Mozabook – nauczycielom, rodzicom, uczniom. Było to możliwe dzięki współpracy z węgierską firmą Mozaik.
Mozabook to m.in. ponad aż 1800 animowanych modeli 3D, wiele scen pozwala uczniom na wirtualny spacer. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć swoje prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, gotowymi zadaniami lub własnymi plikami. MozaBook dostępny w ofercie MAC Edukacja to bogactwo zasobów nauczania, takich jak: aplikacje tematyczne, gry i modele 3D, obejmujących wszystkie przedmioty – od zerówki po klasy maturalne, przykuwających uwagę uczniów i ułatwiających zrozumienie treści nauczania. Z oprogramowania można korzystać również na tabletach z systemem IOS i Android oraz laptopach z systemem Windows.
Dołącz do licznej grupy @ktywni na Facebooku – publikujemy tam porady, jak korzystać z interaktywnych zasobów https://www.facebook.com/groups/MacAktywni/
To jeden z przykładów serii działań, które podjęło wydawnictwo wspierające nauczycieli i uczniów już od ponad 30 lat.

Zespół wydawnictwa udostępnił również na swojej stronie podręczniki i ćwiczenia MAC Edukacja w wersji cyfrowej, dzięki czemu nauczyciele i uczniowie mogą mieć swobodny dostęp do materiałów w tym wyjątkowym okresie.

Grupa MAC S.A., do której należy wydawnictwo MAC Edukacja, jest dzisiaj największym wydawcą w Polsce w segmencie wychowania przedszkolnego i jednym z większych wydawców edukacyjnych w kraju. Już blisko co drugi przedszkolak rozwija się, korzystając z publikacji wydawnictwa MAC. Kieleckie wydawnictwo jest także jednym z największych wydawców w edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3), wspierającym uczniów, nauczycieli i rodziców w codziennej edukacji. Firma sukcesywnie rozwija swoją ofertę o podręczniki i ćwiczenia do klas 4-8 szkoły podstawowej, dostępne w komplecie w dotacji MEN. W ramach kompleksowych rozwiązań dla edukacji Grupa MAC S.A. oferuje nowoczesne technologie i pomoce dydaktyczne.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Grupa MAC