„Czas Wagi“ wydawnictwa LIRA w TVP3 Katowice

Przegląd

Rozmowa z Aleksandrem Sową w programie „Spokój na poddaszu”

 


O kryminale „Czas Wagi”, wydanym przez wydawnictwo LIRA, z jego autorem Aleksandrem Sową rozmawiała na antenie TVP3 Katowice w programie „Spokój na poddaszu” Aneta Chwalba.

Aleksander Sowa jest pisarzem i zarazem policjantem w służbie czynnej, a jego książki uderzają realizmem i autentycznością – nie ma wątpliwości, że Sowa zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania. „Czas Wagi”, który był tematem rozmowy i nagrodą dla widzów programu, to kryminał o przerażającej zbrodni, inspirowany najgłośniejszym porwaniem w historii III RP. Autor umieścił akcję w 1997, kiedy to na warszawskiej Pradze została porwana córka milionera. Mimo przekazania okupu Sara nie wróciła do domu, zrozpaczona rodzina poinformowała o sprawie dziennikarzy, po czym wybuchł skandal. Pod presją mediów w ministerstwie zaczęły zapadać pospieszne decyzje, a do udziału w sprawie został zmuszony Emil Stompor, znany czytelnikom z pierwszej części cyklu zatytułowanego „Gwiazdy Oriona”.

Oba tytuły należą do tzw. cyklu astronomicznego i stanowią przykład doskonałych kryminałów inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Obie pozycje na pewno zainteresują miłośników dobrej powieści kryminalnej, szukających mocnej, a jednocześnie realistycznej fabuły.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira