Katowicki Pakiet dla Kultury

Katowicki Pakiet dla Kultury

Przegląd

Wsparcie twórców kultury – projekt z pulą 500 000 zł, zwolnienia z czynszów i opłat śmieciowych dla podmiotów prowadzących działalność kulturalną w lokalach miejskich, współpraca finansowa z miastem – umożliwienie realizacji zadań online lub w późniejszym terminie.

Katowice w ostatnich latach przeszły ogromną transformację – z miasta kojarzonego z przemysłem i kopalniami – w stolicę ponad dwumilionowej metropolii, która postawiła na rozwój kultury. Kultura stała się naszym wyróżnikiem na mapie nie tylko Polski, ale całej Europy – mówił dzisiaj Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pakiet zakłada 4 filary pomocowe: wdrożenie programu wsparcia twórców kultury, zwolnienie z opłat za najem lokali będących własnością Miasta Katowice, możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości w całości lub w części oraz kontynuacją współpracy z organizacjami działającymi w obszarze kultury w ramach rozstrzygniętego konkursu ofert w obszarze kultury.

Nabór do I edycji programu będzie trwać od 28 kwietnia do 14 maja. Operatorem projektu jest miejska instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów, która do 27 kwietnia zaprezentuje regulamin programu wsparcia. Opracuje ona także materiał instruktażowy dotyczący możliwości prezentacji kultury online.

Więcej informacji pod nr tel. 32 259 37 02 lub 32 259 37 04 oraz drogą mailową: ewa.piwon@katowice.eu lub izabela.czajka@katowice.eu.

 

 

źródło silesia24

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Katowice