Gdański Fundusz Wydawniczy wsparcie lokalnych księgarni i wydawnictw

Gdański Fundusz Wydawniczy wsparcie lokalnych księgarni i wydawnictw

Przegląd

Władze Gdańska uruchamiają specjalny program o puli 400 tys. zł., w ramach którego zakupione zostaną książki o mieście i Pomorzu. Zostaną one przeznaczone m.in. na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez miasto Gdańsk oraz na wyposażenie bibliotek.

„Wiele osób związanych z rynkiem książki znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Autorzy i wydawcy częściowo przenieśli się do internetu. W trosce o tę branżę ustanowiliśmy Gdański Fundusz Wydawniczy, adresowany do gdańskich księgarń i wydawnictw. Będzie miał na celu zakup wartościowych książek poświęconych Gdańskowi i regionowi Pomorza, z zakresu literatury pięknej, w tym książek dla dzieci i młodzieży, poezji, reportażu oraz nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictw muzycznych” – powiedział w piątek na wirtualnej konferencji prasowej zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz.

Wnioski o udział w Gdańskim Funduszu Wydawniczym można składać m.in. drogą elektroniczną na adres: bpk@gdansk.gda.pl. Podstawowym kryterium akceptacji wniosku będzie związek z Gdańskiem, jako miejscem prowadzenia działalności i odprowadzania podatków.

Zgłoszenia przyjmowane są od 27 kwietnia do 29 maja.

 

więcej o programie https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/biuro-prezydenta-ds-kultury/gdanski-fundusz-wydawniczy,a,108481

 

 

 

 

źródło PAP

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia
Tagi: Gdańsk