Podziel się książką z seniorem!

Podziel się książką z seniorem!

Przegląd

19 marca 2020 r. księgarnia internetowa Gandalf.com.pl we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz publicznymi instytucjami zdrowia i kultury rusza z akcją pomocy seniorom. Wiele starszych osób na co dzień jest wykluczonych z obiegu kultury ze względów zdrowotnych lub ekonomicznych. Jednak dziś – w czasie mobilizacji społecznej związanej z koronawirusem – problem uległ znacznemu wzmocnieniu. Gandalf wraz z partnerami odpowiada na ten kryzys i pomaga seniorom!

Może wydawać się, że dostęp do kultury i rozrywki nie jest priorytetową potrzebą. Nie warto jednak sprawy lekceważyć. Kultura to nie fanaberia dla znudzonych, ale działalność, która niesie pocieszenie, spokój ducha i komfort psychiczny. Wielu seniorów nie wymaga hospitalizacji i funkcjonuje samodzielnie. A jednak – ze względów bezpieczeństwa – ta samodzielność jest ograniczona tylko do własnych czterech ścian. Trudna sytuacja kwarantanny, czy ograniczonej swobody poruszania się ze względów bezpieczeństwa, wpływa także na dobrostan psychiczny.

Czasem poważne sprawy mają proste rozwiązanie! Wierzymy, że dobra książka może być jedną z odpowiedzi na chwile niepewności, które przeżywają starsi członkowie naszego społeczeństwa. Dlatego nawiązaliśmy współpracę partnerską z Urzędem Miasta Łodzi oraz publicznymi instytucjami zdrowia i kultury. Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora „Bałuty” w Łodzi oraz Poleski Ośrodek Sztuki pomogą dostarczyć literaturę potrzebującym.

 

Gandalf.com.pl z kolei udostępnia platformę online do dobroczynnego przekazywania książek seniorom, a także własną przestrzeń magazynową i zaangażowanie naszych pracowników. Dzięki temu nasi Użytkownicy mogą przekazywać książki potrzebującym. Ale to nie wszystko! W szczególnym czasie społecznej moblizacji, Gandalf zobowiązuje się do podwojenia liczby książek przekazanych w ramach akcji. Każda zakupiona w ramach akcji książka zostanie dzięki temu przekazana nie w jednym, ale w dwóch egzemplarzach! Wspólnym wysiłkiem: firmy i użytkowników – chcemy nieść pomoc!

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć pod adresami: https://www.gandalf.com.pl/

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Gandalf