#NieZostawiamCzytelnika – akcja SBP dla bibliotekarzy

Komunikat SBP:

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w całej Polsce zamknięto biblioteki a zaplanowane wydarzenia kulturalne, w tym spotkania autorskie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony czytelników – odwołano. Za swoimi czytelnikami już tęsknią zarówno pisarze jak i bibliotekarze. Okres kwarantanny jeszcze bardziej zbliżył te dwa środowiska.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zainspirowane akcją „UL z książkami” prowadzoną w mediach społecznościowych przez Unię Literacką – stowarzyszenie zrzeszające polskich pisarzy, inicjuje akcję #NieZostawiamCzytelnika.

#NieZostawiamCzytelnika ma na celu promowanie dostępu do kultury online w czasach pandemii. W ramach akcji będziemy w naszych mediach społecznościowych (FB, Twitter) informować bibliotekarzy o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy mogą wziąć udział zdalnie. Zachęcamy do ich udostępniania.

Planujemy także organizację bezpłatnych webinariów, w których przedstawione zostaną najciekawsze narzędzia do promocji czytelnictwa online.

Wspierają nas pisarze, pisarki i blogerzy, w tym m.in.

Jacek Dehnel

facebook.com/jacek.dehnel

Robert Małecki

facebook.com/robertmalecki.autor

Rafał Hetman

facebook.com/RafalHetman

Magdalena Witkiewicz

facebook.com/witkiewicz

Mariusz Czubaj

facebook.com/Czubaj.Mariusz

Redakcja

 

za SBP.pl

Kategorie: Biblioteki, Wydarzenia
Tagi: SBP