PIK : Razem dla zdalnej edukacji

PIK : Razem dla zdalnej edukacji

Przegląd

Komunikat Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki

Pragniemy wyrazić swoje zrozumienie i poparcie dla działań Ministerstwa Edukacji Narodowej związanych z wprowadzeniem nadzwyczajnych środków mających na celu powstrzymanie rozpowszechniania się koronawirusa. W pełni rozumiemy też wyjątkową skalę wyzwania, jakim jest organizacja nauki podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych.

Na co dzień wspieramy nauczycieli i uczniów, przygotowując nie tylko podręczniki stanowiące kluczowy element w procesie dydaktycznym, ale także wiele dodatkowych materiałów i narzędzi umożliwiających atrakcyjną i skuteczną edukację. Jednak ta bezprecedensowa sytuacja wymaga szczególnego współdziałania i podjęcia wyjątkowych środków.

Dlatego wydawcy zrzeszeni w SWE PIK zdecydowali się podjąć nadzwyczajne środki i w krótkim czasie przygotować i udostępnić jak najwięcej materiałów i narzędzi dydaktycznych ułatwiających prowadzenie zajęć w formule nauki zdalnej. Nauczyciel każdego przedmiotu, w każdej placówce, bez względu na segment edukacyjny znajdzie materiały dla siebie i dla swoich uczniów.

Aby ułatwić nauczycielom i uczniom wybór materiałów dostosowanych do wybranego podręcznika, poniżej przedstawiamy odniesienia do stron zawierających listę materiałów udostępnionych przez poszczególnych wydawców edukacyjnych (w kolejności alfabetycznej).

Wszystkie materiały są udostępniane całkowicie bezpłatnie na czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

Cambridge University Press: https://www.cambridge.org/elt/blog/Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe sp. z o.o. sp. komandytowa: http://www.uczezdalnie.gwo.pl/Grupa MAC S.A.: https://www.mac.pl/publikacjeKlett Polska: www.dzwonek.pl/KlettMacmillan: https://anglistaonline.macmillan.pl/Nowa Era: https://www.nowaera.pl/naukazdalnaOxford University Press: www.oup.com/elt/learnathomePearson: https://www.pearson.pl/jezyk-angielski/domowa-szkola/PWN Wydawnictwo Szkolne: www.akademia.pwn.plWydawnictwaSzkolne i Pedagogiczne SA: https://www.wsip.pl/pomagamy-w-nauce-z-domu/Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON: https://operon.pl/edukacjazdalna

Wszystkie materiały są udostępniane całkowicie bezpłatnie na czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

 

 

 

za PIK

 

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia