Kultura dla dzieci online – bardzo dobre wyniki oglądalności wirtualnych spotkań z Nelą

Kultura dla dzieci online – bardzo dobre wyniki oglądalności wirtualnych spotkań z Nelą

Przegląd

Zagrożenie, które w ciągu ostatnich tygodni pojawiło się na świecie, sprawiło, że ludzie zmuszeni byli zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia i nawyki. W związku z tym, popularność zyskują internetowe spotkania z artystami, aktorami, pisarzami, itd. Wśród nich jest Nela Mała Reporterka, która wieczory spędza na wirtualnych rozmowach z dziećmi i ich rodzicami.

Cykl spotkań Neli pod tytułem „Książki oknem na świat” ruszył we wtorek 17 marca, na Facebookowym profilu młodej podróżniczki. Każdego dnia, do końca bieżącego miesiąca, Nela prowadzi spotkanie internetowe, podczas którego na żywo opowiada o wybranych przygodach, ze swoich książek. „Wiem, że wszyscy musimy pozostać w najbliższym czasie w swoich domach dla dobra naszych bliskich, szczególnie babć i dziadków. Dlatego postanowiłam zrobić spotkania w Internecie, podczas których opowiadam dzieciom o moich podróżach, zwierzętach, ale także uczę rysować” – wyjaśnia Nela.

Wirtualne spotkania z młodą pisarką cieszą się sporą popularnością wśród internautów. Pierwsze wydarzenie z udziałem Neli miało prawie 25 tysięcy wyświetleń w ciągu niecałej doby. Na podobnym poziomie kształtuje się oglądalność wszystkich spotkań live, między 17. a 21. marca br., łączna liczba wyświetleń wynosi niemalże 150 tysięcy. Wydarzenia mają również wysoki stopień zaangażowania ze strony oglądających, liczba komentarzy i reakcji pod materiałami liczona jest w dziesiątkach tysięcy. „Spotkania autorskie z Nelą Małą Reporterką organizowane w różnych częściach Polski zawsze przyciągają prawdziwe tłumy. Na tego typu wydarzeniach pojawia się średnio 1,5 tysiąca osób, głównie dzieci z rodzicami. Wspierając Nelę w przygotowaniu własnego cyklu spotkań „Książki oknem na świat”, spodziewaliśmy się dużego zainteresowania. Jednak fakt, że live`y Neli cieszą się większym zainteresowaniem niż onlinowe transmisje niektórych dorosłych gwiazd, jest dowodem na to, że dzieci niezmiennie uwielbiają słuchać o przygodach Neli” – mówi Agnieszka Sanecka z wydawnictwa Willson Media, będącego licencjodawcą książek i filmów Neli Małej Reporterki.

Spotkania online z Nelą odbywają się codziennie, od 17. do 31. marca br., na Facebookowym fanpage Neli www.facebook.com/podrozeneli. Wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 19:00 i potrwają około 60 minut. W czasie wystąpienia Neli, dzieci mogą zadawać swoje pytania, na wybrane z nich, Mała Reporterka odpowie po zakończeniu prezentacji.

 

 

Kategorie: Wydarzenia