Takiej serii w Polsce jeszcze nie było!

Przegląd

„Syn pszczelarza” to pierwszy tom sagi o amiszach – chrześcijanach żyjących we wspólnotach, gdzie jedną z najważniejszych zasad jest proste życie.
To opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki – życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie z pokorą oddają się codziennym czynnościom.
To również opowieść o rozterkach i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

 

„Syna pszczelarza” można odczytywać nie tylko jako świetną powieść, ale również jako:

Clean romance, czyli antidotum na historie w stylu „50 twarzy Greya”
Obraz wspólnoty, którego nie znajdziecie w mediach
Filozofię wychowywania dzieci – rodzina jest najważniejsza
Gorący trend w literaturze – amish fiction! Romanse, kryminały, a nawet…. Horrory o zombie ze wspólnotą amiszów w tle

 

Premiera I tomu 21 stycznia.

 

www.proszynski.pl

 

 

Dane wydawnicze:

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8169-220-5
Tytuł oryginału: The Beekeeper’s son
Data wydania: 21.01.2020
Format: 135mm x 210mm
Liczba stron: 376
Cena detaliczna: 38,00 zł
zamów w inverso.pl
Seria: W krainie amiszów
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska

Czy da się powrócić do nastoletniej miłości? Co jest w stanie pokonać nieśmiałość? Pełna ciepła opowieść o uczuciach, rozterkach, rodzinnych tradycjach i powinnościach.

Kiedy Debora Lantz przyjeżdża wraz z rodzeństwem i matką do południowego Teksasu, spodziewa się tam zastać krainę obfitości i oazę zieleni. Rzeczywistość jednak przedstawia się nieco inaczej, a maleńka gmina amiszów, do której dołączyła rodzina Debory, boryka się z trudnościami i ledwo wiąże koniec z końcem.

Debora tęskni za domem i zielonym Tennessee, lecz nade wszystko pragnie szczęścia matki, wdowy z piątką dzieci, która przyjechała tu poślubić Stephena, adoratora sprzed lat. Teksas napawa Deborę wstrętem; nie może pojąć, po co Bóg miałby stworzyć miejsce tak ohydne, pełne dziwnych zwierząt oraz roślinności, która ledwie odrosła od ziemi. Poznaje Fineasza Kinga, syna miejscowego pszczelarza, okaleczonego w dzieciństwie w wyniku wypadku, w którym zginęła jego matka. Ta dwójka dojmująco samotnych młodych ludzi ku własnemu zdumieniu odkrywa, że wiele ich łączy…

„Syn pszczelarza” to opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki – życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie dążą do prostoty i oddają się z pokorą codziennym czynnościom. To również opowieść o rozterkach i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

 

Kelly Irvin – bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet, w tym serii „Amish of the Bee County”. Jej pierwszą częścią jest książka „Syn pszczelarza”, która znalazła się w finale The Carol Awards. W przygotowaniu kolejne części tej ciepłej rodzinnej sagi dziejącej się w gminie amiszów.
Kelly Irvin pracowała jako dziennikarka, specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka w Teksasie z mężem, dwojgiem dzieci i trójką wnucząt.

Kategorie: Literatura
Tagi: Prószyński