Niezależny konkurs literacki na polską książkę roku 2019 – “Brakująca Litera 2019”

Większość książkowych rankingów opiera się na ilości sprzedanych egzemplarzy, napędzanej promocją danej publikacji. Najczęściej przy współudziale liczących się na rynku Wydawnictw oraz dzięki nie zawsze obiektywnym recenzjom. Zdarza się, że z powodu braku należytego rozgłosu wiele wartościowych książek przechodzi bez echa. Bywa, że dopiero czysty przypadek sprawia, że trafiają one, często po latach, do rąk Czytelników. Dlatego mając na względzie ów smutny fakt, postanowiliśmy wcielić w życie pomysł, krążący w świecie literackim od wielu lat, i zorganizować konkurs literacki w formie rankingu, zupełnie inny i niezależny od pozostałych.

Zgłoszenia książki do rankingu może dokonywać każdy: Czytelnicy, Wydawnictwa, jak również Autorzy. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy propozycje tytułów książek.
Zgłaszany tytuł musi spełniać cztery warunki:

  • być polskojęzyczny;
  • napisany przez polskiego twórcę;
  • napisany prozą;
  • wydany w okresie 1.01.2019 – 31.12.2019 r.

Pomóżcie zdecydować, które tytuły spod piór rodzimych twórców znajdą się w naszej konkursowej TOPowej Dziesiątce polskich książek opublikowanych w 2019 roku. Nad wyłonioną głosami czytelników TOP10 pochylą się głowy jury, które wybierze spośród nich najlepszą pozycję roku 2019.- czytamy na stronie konkursu.

Regulamin TUTAJ

 

więcej informacji TUTAJ

Kategorie: Nagrody