Dni Książki Francuskiej: Edouard Louis w Big Book Cafe

Przegląd

Sobotę 7 grudnia i niedzielę 8 grudnia 2019 roku w centrum literackim Big Book Cafe w pełni poświęcamy literaturze znad Sekwany! Zapraszamy tych, którzy fascynują się francuską kulturą, a także tych, którzy czują, że mają jej niedosyt.

Weekend pod znakiem literatury francuskiej będzie okazją, by ją poznać, uzupełnić domowe zbiory książkowe, kupić prezent, a także porozmawiać z tymi, którzy mają Francję we krwi.

Weekend w Big Book Cafe wypełnią:

– TARG NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK francuskich wydanych w ostatnich latach po polsku (sobota i niedziela w godz. 10.00-20.00) – w Big Book Cafe czeka autorski wybór ważnych i godnych uwagi przekładów.

– SPOTKANIA z autorami z Francji i Polski:

Gościem specjalnym będzie ÉDOUARD LOUIS, autor głośnej i uznanej na świecie powieści „Historia przemocy”. Jeden z najbardziej rozchwytywanych współczesnych pisarzy francuskich przyjeżdża do Warszawy tuż po premierze polskiego wydania swej pierwszej książki „Koniec z Eddym” (Wydawnictwo Pauza)

Gościem polskim będzie ŁUKASZ MODELSKI – pisarz i publicysta kulinarny, autorytet w dziedzinie związków francuskiej kuchni i kultury, autor wydanej właśnie książki „Droga przez mąkę, czyli literatura dla kucharek” (Wydawnictwo Znak). Rozmowę o związkach kultury kulinarnej i literackiej we Francji poprowadzi Ewa Wieleżyńska, tłumaczka literatury francuskiej i redaktor naczelna magazynu o winie „Ferment”.

–  specjalne inspirowane Francją MENU śniadaniowe serwowane przez cały weekend

– MUZYKA I ARANŻACJA pozwalająca zanurzyć się we francuskiej kulturze

Partnerem wydarzenia jest INSTYTUT FRANCUSKI w Warszawie.

PROGRAM DNI FRANCUSKICH
SOBOTA – NIEDZIELA // 7-8 GRUDNIA 2019 r.

SOBOTA

10.00 – 20.00
TARG KSIĄŻKI FRANCUSKIEJ – szeroki wybór literatury Francji wydanej po polsku w ostatnich latach.

od 10.00 śniadanie francuskie dla leniwych, serwujemy do wieczora

19.00 – PO ZMROKU Z ÉDOUARDEM LOUISEM
Rozmowa z jednym z najważniejszych młodych pisarzy znad Sekwany. O jego powieściach, kulturze czytania we Francji, o tym, czym żyją czytelnicy i pisarze nad Sekwaną i o tym, co wyjątkowego literatura francuska mówi teraz o Europie i człowieku.
Rozmowę prowadzi ROBERT RIENT, pisarz i reportażysta.
Tłumaczenie konsekutywne z języka francuskiego: Patrycja Łobacz.
Po spotkaniu autor będzie podpisywał książki: „Historia przemocy” i „Koniec z Eddym”.

NIEDZIELA

10.00 – 20.00
TARG KSIĄŻKI FRANCUSKIEJ – szeroki wybór literatury Francji wydanej po polsku w ostatnich latach.

od 10.00 śniadanie francuskie dla leniwych, serwujemy do wieczora

12.00
W SAMO POŁUDNIE Z ŁUKASZEM MODELSKIM – francuska literatura dla kucharek, czyli o licznych i zniuansowanych związkach kultury jedzenia i pisania nad Sekwaną. O kulinariach w powieściach i poezji smaków uznany ekspert i autor książek opowie w rozmowie z tłumaczką literatury francuskiej i znawczynią wina, Ewą Wieleżyńską.

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Partnerem głównym wydarzenia jest Instytut Francuski w Warszawie. Wydarzenie wspierają wydawnictwa Pauza i Znak.

Więcej o wydarzeniach: www.bigbookcafe.pl,
https://www.facebook.com/events/563361261096906/

Kategorie: Wydarzenia