10 tysięcy książek od Empiku trafi do kolejnych bibliotek szkolnych

Przegląd

550 szkół, które zebrały w sumie aż 925 066 głosów, ponad 4000 internetowych wpisów, publikacji, komentarzy, zdjęć i filmików nawołujących do głosowania – 4. edycja konkursu „Tysiąc powodów, by czytać” obfitowała w rekordy! Empik ogłasza oficjalne wyniki akcji: kolejne 10 000 wymarzonych przez uczniów książek zapełni biblioteczne półki 10 szkół – w Brwinowie, Halinowie, Jarszewie, Kaznowie-Kolonii, Krzówce, Młynarzach, Mrozach, Pruszkowie, Warszawie i Wieliczce.

W ramach konkursu „Tysiąc powodów by czytać” uczniowie każdej ze zgłoszonych szkół przygotowywali pracę plastyczną ze sceną z wybranej książki. Aby zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom, wzorem poprzednich edycji szkoły podzielono na dwie kategorie – placówki do 120 oraz powyżej 120 uczniów. Głosy na wybrane prace można było oddawać do 28 listopada poprzez aplikację mobilną Empiku. Głosujący nie mieli łatwego zadania – na ich ocenę czekały setki prac zachwycających kreatywnością i techniką wykonania. W wyniku głosowania wyłonionych zostało 10 zwycięskich szkół, po 5 z każdej kategorii. Bibliotekę w każdej z nich Empik doposaży w 1000 nowych książek.

mapa_2019_res_2.jpg

Jak co roku, o tym jakie tytuły trafią do każdej ze zwycięskich szkół, zadecydują sami uczniowie, którzy w styczniu przygotują listy książkowych marzeń. Do tej pory dzieci najchętniej wybierały te o tematyce historycznej i przygodowej. Znaczącą część (ponad 34%) stanowiły tu popularne serie powieściowe, takie jak „Harry Potter”, „Wiedźmin” czy „Magiczne Drzewo”. Do najpoczytniejszych zagranicznych autorów z poprzednich edycji konkursu zaliczyć można m.in.: Holly Webb, Martina Widmarka, Helene Willis, a polskich – Nelę Małą Reporterkę, Jerzego Chmielewskiego i Joannę Olech.

Laureaci 4. edycji konkursu już wkrótce będą mogli cieszyć się wymarzonymi książkami. W drugiej połowie stycznia i na początku lutego Empik dostarczy im TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ. Do każdej ze szkół przyjedzie kolorowa ciężarówka po brzegi wypełniona tysiącem wyjątkowych historii. Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu Empik wręczył w sumie 32 000 książek.

Empik daje dzieciom radość czytania wspólnie ze swoimi klientami! Każdy z nich, robiąc zakupy w programie Mój Empik, przekazuje cegiełkę na wsparcie tej wyjątkowej akcji. Zebrane środki pozwalają na ufundowanie rokrocznie 10 000 książek do szkolnych bibliotek. Wszystko po to, aby umożliwiać odkrywanie przez dzieci i młodzież nowych historii i inspirować je do pogłębiania swoich zainteresowań.

Zwycięskie szkoły 4. edycji konkursu

Szkoły powyżej 120 uczniów:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie (woj. mazowieckie)
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie (woj. mazowieckie)
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Warszawie (woj. mazowieckie)
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce (woj. małopolskie)
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszkowie (woj. mazowieckie)

Szkoły poniżej 120 uczniów:
Szkoła Podstawowa w Jarszewie (woj. zachodniopomorskie)
Szkoła Podstawowa nr 2 w Mrozach (woj. mazowieckie)
Szkoła Podstawowa w Krzówce (woj. lubelskie)
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kaznowie-Kolonii (woj. lubelskie)
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach (woj. mazowieckie)

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: EMPiK