Ciało człowieka – gra planszowa o ludzkim ciele

Przegląd

Poznaj niezwykłe ciekawostki i zaskakujące fakty dotyczące organizmu człowieka!


Ciało człowieka to porywająca gra planszowa łącząca elementy wyścigu, bitwy na refleks oraz quizu dotyczącego ludzkiego ciała.

Po co jest gęsia skórka i co to jest małżowina? – na te i wiele innych pytań można poznać odpowiedzi w czasie rozgrywki. Wszystko w imię zasady, aby przez zabawę rozwijać wiedzę i zainteresowania oraz kształcić przydatne dziecku umiejętności: refleks, spostrzegawczość i koncentrację.

Gra Ciało człowieka to klasyczny wyścig, w którym wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety. Ruch graczy przyspieszają dwie rzeczy: udzielenie odpowiedzi na jedno z ponad 100 pytań związanych z ludzkim ciałem oraz wypatrzenie na planszy lub plakacie części ciała pokazanych na kartach obserwacyjnych. W skład gry wchodzą: duża plansza z rysunkami układów ludzkiego ciała, plakat z opisanymi częściami ciała, 55 kart z quizem oraz grą obserwacyjną, pionki i kostka.


Atrakcyjne i realistyczne rysunki Katarzyny Urbaniak ułatwiają dziecku przyswajanie wiedzy oraz są znakomitym odniesieniem i ilustracją do quizu znajdującego się na kartach.
Plansza została wykonana z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.

Autorzy:
Magdalena Jarzębowska – doktor nauk biologicznych, pedagog, nauczyciel przyrody i biologii. Organizatorka warsztatów przyrodniczych w szkołach i przedszkolach. Wykładowca na uniwersytetach dziecięcych.

Katarzyna Urbaniak – zajmuje się grafiką i ilustrowaniem publikacji dla dzieci. W wolnych chwilach maluje, czyta komiksy i rysuje własne.

 

Gra Ciało człowieka

ISBN: 590-76-08646-74-4
Grupa wiekowa: 6-12 lat
Zawartość pakietu: plansza, plakat, 55 kart, pionki, kostka, instrukcja
www.KapitanNauka.pl

Kategorie: Edukacja