Układanka sylabowa. Czytam i układam sylaby

Przegląd

Trening umiejętności czytania i łączenia sylab w wyrazy!

Układanka sylabowa Czytam i układam sylaby to atrakcyjna graficznie propozycja wspierająca rozwój mowy oraz umiejętności czytania u przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Dzięki układance dzieci rozwijają umiejętność budowania prostych słów z sylab oraz dopasowywania do siebie części tego samego obrazka. Układanka wspiera rozwój kreatywności w tworzeniu własnych wyrazów oraz kształtuje poprawny kierunek czytania (od lewej do prawej strony). Wspomaga również rozwój zdolności motorycznych.

Zaskakująco prosta i efektywna gra, która zmienia wyzwanie, jakim jest nauka czytania, w świetną zabawę.
Monika Biaduń – pedagog, recenzent merytoryczny publikacji edukacyjnych dla dzieci

Układanka Czytam i układam sylaby polega na łączeniu sylab w wyrazy, które są nazwami znanych dziecku zwierząt oraz obiektów. W skład pakietu wchodzi 45 dwustronnych kafelków, z których można ułożyć 9 dwusylabowych i 9 trzysylabowych nazw. Na odwrocie znajdują się sylaby, z których można układać własne wyrazy.

Barwne ilustracje Joanny Gwis przenoszą dziecko w świat, w którym można odwiedzić baśniowy zamek lub podpatrzeć fruwającą nad łąką biedronkę. Elementy układanki zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.

Ilustratorka:
Joanna Gwis – graficzka, ilustratorka, autorka książek dla dzieci. Nałogowa czytelniczka i miłośniczka podróży po Azji. Kocia mama dla Antka, Koksika, Koko, Paprocha i Dzidzi.

W serii również:
Układanka literowa. Czytam i układam słowa

Układanka sylabowa. Czytam i układam sylaby

ISBN: 590-76-08646-70-6
Grupa wiekowa: 4–8 lat
Zawartość pakietu: 45 dwustronnych kafelków
www.KapitanNauka.pl

Kategorie: Edukacja