Cytrynowa bateria i inne eksperymenty

Czas na przyrodniczą przygodę!
Z tą książką nie ma czasu na nudę! Oto eksperymenty, które zainteresują dociekliwych i rozbawią najbardziej wymagających. Ekscytująca, ale bezpieczna przygoda dla każdego młodego naukowca.

A dlaczego tak? – Czemu to tak działa? Koniec pytań, czas na odpowiedzi!

Otwórzcie domowe laboratoria i odkrywajcie, jak działa ten świat. Na pewno Wasza wiedza zaskoczy niejednego i zachęci do wspólnego eksperymentowania.

Dowiedz się, jak w czasach prehistorycznych rozpalano ogień, spróbuj zapolować na tęczę we własnym pokoju i zorganizuj koncert zagrany na kieliszkach. Zmierz wysokość drzewa, załóż swoją miniszklarnię, udowodnij, że cytryna może być źródłem prądu i przekonaj się, dlaczego widzimy gwiazdy na niebie, chociaż są od nas tak daleko. A do tego poznaj mnóstwo innych niesamowitych zasad rządzących naszym światem.

Autorzy: Natalia i Krzysztof Minge – psychologowie, założyciele Poradni Psychologicznej Hipokampus. Natalia Minge jest autorką książek na temat wychowania w duchu empatii oraz wspomagania rozwoju dzieci („Rodzicielstwo bliskości”, „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka”, „Zgodne rodzeństwo), autorką artykułów związanych z wychowywaniem dzieci.

Cytrynowa bateria i inne eksperymenty

Grupa wiekowa: 6-9 lat
ISBN: 978-83-66053-40-3
www.KapitanNauka.pl