Układanka literowa. Czytam i układam słowa

Przegląd

Wspiera naukę czytania!

Układanka literowa Czytam i układam słowa to atrakcyjna graficznie propozycja wspierająca rozwój mowy oraz umiejętność czytania u przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.


Dzięki układance dzieci rozwijają umiejętność budowania prostych słów, dopasowywania do siebie części tego samego obrazka oraz poznają świat zwierząt, które są zilustrowane na kafelkach. Układanka wspiera rozwój kreatywności w tworzeniu własnych wyrazów oraz kształtuje poprawny kierunek czytania (od lewej do prawej strony). Wspomaga również rozwój zdolności motorycznych.

Kapitalna układanka, która pozwala dziecku samodzielnie odkryć, że nauka czytania to zabawa w komponowanie słów za pomocą umownych znaków graficznych.
Monika Biaduń – pedagog, recenzent merytoryczny publikacji edukacyjnych dla dzieci

Układanka Czytam i układam słowa polega na układaniu prostych wyrazów: nazw znanych dziecku zwierząt. W skład pakietu wchodzi 60 dwustronnych kafelków, z których można ułożyć 8 trzyliterowych i 9 czteroliterowych nazw. Na odwrocie znajdują się pojedyncze litery, z których można układać własne słowa.

Barwne ilustracje Joanny Gwis przenoszą dziecko w świat, w którym można podpatrzeć wyjącego przy pełni Księżyca wilka czy odpoczywające w koronach drzew pumy. Elementy układanki zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.

Ilustratorka:
Joanna Gwis – graficzka, ilustratorka, autorka książek dla dzieci. Nałogowa czytelniczka i miłośniczka podróży po Azji. Kocia mama dla Antka, Koksika, Koko, Paprocha i Dzidzi.

W serii również
Układanka sylabowa. Czytam i układam sylaby

 

Układanka literowa. Czytam i układam słowa

ISBN: 590-76-08646-69-0
Grupa wiekowa: 4–8 lat
Zawartość pakietu: 60 dwustronnych kafelków
www.KapitanNauka.pl

Kategorie: Edukacja