Psychologia wojny

Przegląd

Lektura obowiązkowa dla każdego interesującego się wojskowością i psychologią

Prawdziwa wojna to nie tylko broń, ciężki sprzęt i taktyka. Przygotowanie fizyczne i techniczne żołnierza to zdecydowanie za mało. Na polu bitwy wszystko czego się nauczył będzie zakłócane przez jego emocje i skrajne zmęczenie. Gdy zamiast ślepaków pojawi się ostra amunicja okaże się, że żołnierz może użyć zaledwie ułamka swojej treningowej skuteczności. Będzie strzelał rzadziej, częściej niż na treningu popełniał błędy, a ich koszt będzie znacznie wyższy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o psychice żołnierza przeczytajcie książkę pt. „Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy” napisaną przez analityka wojskowego i byłego żołnierza – Leo Murraya.

Uważam, że „Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy” to lektura obowiązkowa dla każdego interesującego się wojskowością i psychologią. Autorowi udało się w dość zwięzłej formie (chciałabym, aby powstało wydanie rozszerzone), w zrozumiały sposób przekazać wiedzę na temat psychologii wojny – zagadnieniu, które na polskim rynku wydawniczym prawie nie istnieje. – pisze Monika Janiak, recenzent portalu Historia.org.

Autor:
Leo Murray
Liczba stron:
416
Tytuł:
Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy
ISBN:
978-83-7773-385-1
Wydawnictwo:
Wydawnictwo RM
Rok wydania:
2015

Kategorie: Historia