CZAS JAGIELLONÓW!ZAWISZA CZARNY. WIELKA WOJNA

Przegląd

Cykl o Zawiszy Czarnym to opowieść o fascynującej epoce panowania Władysława Jagiełły i narodzinach najpotężniejszej dynastii w dziejach Polski.

 

Tom 3: Zawisza Czarny. Wielka wojna

Trzeci tom opisuje wydarzenia z lat 1409-1410.

Mistrz Zakonu Ulryk von Jungingen dąży do zbrojnej konfrontacji, by rzucić na kolana Polskę i Litwę.
Przed Zawiszą Czarnym i tajnymi służbami stają dwa potężne wyzwania, z którymi nie umiała sobie poradzić oficjalna dyplomacja: jak zneutralizować porozumienie krzyżaków z Zygmuntem Luksemburskim oraz jak zapobiec wybuchowi powstania na Litwie. Jeśli obu tych zadań nie uda się zrealizować, najprawdopodobniej Jagiełło ulegnie potędze zakonu w „wielkiej wojnie” i na nic zda się trud dyplomatów i poświęcenie rycerstwa.
15 lipca 1410 roku pod Grunwaldem Zawisza staje do walki pod wielką chorągwią ziemi krakowskiej.

Cena rynkowa: 39,90 zł
Autor: Szymon Jędrusiak
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
Numer ISBN: 9788380741034

Tom 2: Zawisza Czarny. Droga do króla
Akcja powieści rozgrywa się w Krakowie, Gdańsku i na Litwie w latach 1392-1395. Zawisza uczestniczy w walce wywiadów polskiego i krzyżackiego. Zostaje zaangażowany w tajne operacje, których celem jest zdemaskowania szpiega działającego w najbliższym otoczeniu króla Władysława Jagiełły.

Cena rynkowa: 39,90 zł
Autor: Szymon Jędrusiak
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: miękka
Liczba stron: 464
Numer ISBN: 9788380740211

 

Tom 1: Zawisza Czarny Aragonia

Akcja powieści toczy się w latach 1390-1391 na obszarze Korony Aragonii. Narratorem jest młody aragoński Żyd; to jego oczami poznajemy Zawiszę.
Dobiega końca najbardziej burzliwe stulecie w dziejach Europy Zachodniej; zarazy i wojny doprowadziły do wyludnienia, gospodarczych kryzysów. Korona Aragonii, jedno z najbardziej rozwiniętych handlowo królestw ówczesnego świata, miejsce stykania się wielu kultur, znakomicie ilustruje te procesy.
Zawisza przybywa do Aragonii z tajną misją zleconą mu przez Jana z Tęczyna, starostę sieradzkiego, kierującego polskim wywiadem. Zawisza na aragońskich turniejach występuje w czarnej zbroi, stąd przydomek – Il Nero. Zwieńczeniem pierwszego tomu jest słynny pojedynek Zawiszy z Janem Aragońskim.

Cena rynkowa: 39,90 zł
Autor: Szymon Jędrusiak
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: miękka
Liczba stron: 504
Numer ISBN: 9788380740785

 

Kategorie: Historia
Tagi: Bukowy Las